Phalaenopsis part 3

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Cu placere, Liliput.
Eu nu folosesc ingrasamant pentru orhideele mele asa ca nu ma pot pronunta. Din proprie experienta, insa,iti pot spune ca infloresc foarte bine si fara ingrasamant. Am grija insa sa le schimb scoarta cam la 2 ani odata.

Lelia, ca de obicei, orhideele tale sunt minunate!
 

lelia

Well-Known Member
Mada ,orhidele sunt ale Laurei :oops: si sunt foarte frumoase ! :visator:
Eu am pierdut aproape toate plantele ,iar ce mai am, nu o duc prea bine :( dar cat a fost ...a fost frumos :visator:
 

MASCHA

Active Member
Laura tare frumoase ,sa te bucuri cat mai mult de ele :)
Ale mele phale sunt toate cu boboci abia astept sa se deschida :visator:
Lelia si eu sunt curioasa ce s-a intamplat cu florile tale ,erau superbe,anul trecut aveai o azalee minunata,dar ce nu aveai ?!....
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Ma scuzati, va rog - cand intru de pe telefon nu vad foarte clar postarile.
Felicitari Laurei asadar!!

Lelia, da-ne detalii...
 

lelia

Well-Known Member
Pai nu e mare lucru de zis ...nu le-a placut noua locatie :( cred ca plantele se obisnuiesc mai greu sau deloc cu schimbarile, decat oamenii .Cele mari s-au stins incet (erau si ,,batrane '') ,tineretul traieste ,creste ,dar nu prea infloreste .Le iubesc la fel de mult (chir si fara flori )sper sa se obisnuiasca caci imi este dor de florile lor .
Mascha ,o parte dintre plante (azalee ,camelii ,lamai ,leandri ...)sunt la tara ,aici am avut pierderi mai putine ,dar nu stiu cum se vor descurca pe parcurs ,distanta e mare si ajung mai rar acasa ,cum nu are cine sa aiba grija de ele doar luptatoarele vor rezista .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus