Reguli din "bucataria" orhideelor

marean

Active Member
Ne bucuram sa va ajutam in toate problemele pe care le aveti,intotdeauna suntem dornici sa ajutam si vrem ca plantele voastre sa fie fericite si sanatoase! :wink:
Insa,incercati sa respectati cateva reguli minimale :

- va rugam,nu postati de mai multe ori aceleasi intrebari,chiar si schimbate ca si formulare ; daca cineva nu va raspuns inca,intrebati politicos din nou,in cadrul sectiunii dedicate tipului de planta avut ; daca ati primit deja raspuns la intrebarea dumneavoastra,va rugam nu re-postati aceeasi nelamurire in cadrul altor topicuri,noi ne-am exprimat deja opinia in privinta ei ,ramane la latitudinea dumneavoastra daca vreti sa ne urmati sfaturile sau aveti indoieli :D !

- incercati sa cautati mai intai in intreg threadul sa vedeti daca nu gasiti deja raspunsul la intrebarea care va framanta,si daca aveti nelamuriri,abia atunci intrebati

- va rugam nu amestecati mesajele in sectiunile care nu sunt potrivite ; cautati topicul cu numele speciei/problemei pe care o aveti si intrebati acolo .

- folositi un limbaj politicos si calm,membrii care vor sa va ajute vor incerca sa o faca pe cat pot !

- cand aveti o problema,incercati sa evitati intrebarile criptice : spuneti si descrieti clar problema,specia la care aveti nevoie de ajutor (in cazul unui topic general),eventual,adaugati si poze din mai multe unghiuri,pt a va putea ajuta cat mai bine !


Va multumim pt intelegere si asteptam intrebarile voastre !
 

anaelis

Member
imi cer scuze daca am suparat pe cineva prin postarile mele "imprastiate", :( dar sunt noua pe forum si inca nu ma descurc asa de bine :( scuze!
 
D

dyayzh

Guest
Nu se supara nimeni..si moderatorul de la orhidee e un baiat tare dragut si amabil :wink: Acuma, ca te-ai acomodat cu topicurile iti va fi mai usor sa postezi pe la locurile lor :wink: :D
 

marean

Active Member
anaelis a spus:
imi cer scuze daca am suparat pe cineva prin postarile mele "imprastiate", :( dar sunt noua pe forum si inca nu ma descurc asa de bine :( scuze!
Stai linistita,nu s-a suparat nimeni pe tine,am sistematizat acum mai bine sectiunile,si am afisat aceste mici sugestii pt ca rubricile sa fie putin mai ordonate ( nu e usor sa tot plimbi mesajele de colo-colo :mrgreen: ) si pt ca toata lumea sa fie multumita !
Cu timpul,te vei obisnuii cu sectiunile,asa ca stai linistita !
 

cory_helen

Active Member
si eu imi cer scuze... sper ca voi fi iertata... am inceput sa ma obisnuiesc cu forumul...

va pup si va multumesc ca existati...
 

angela draganoiu

Active Member
da Corry nu se supara nimeni. asa e la inceput mai gresesti mai indrepti, important e sa fim o mare gasca de prieteni care invata unii de la altii. succes.
 

marean

Active Member
Mult succes in continuare,Cory,asteptam postarile tale,cu intrebari si cu poze ale frumoaselor tale inflorite ! :wink:
 

rubia

Member
in legatura cu regula expusa mai sus: "incercati sa cautati mai intai in intreg threadul sa vedeti daca nu gasiti deja raspunsul la intrebarea care va framanta,si daca aveti nelamuriri,abia atunci intrebati "........-Este foarte mult de citit si nu toata lumea are timp, mai ales daca ai mai multe plante. Eu personal am ales sa ma inscriu pe egradini pentru a castiga timp si sa gasesc raspuns la problemele florilor mele de la persoane care au mai multa experienta in domeniul acesta, fara sa pierd prea mult timp. Nu vreau sa supar pe nimeni cu acest comentariu dar asta este parerea mea. :D
 

Kati

Active Member
Rubia, cei care au tot raspuns la aceleasi intrebari puse de 10-15 ori, nu o sa o mai faca dupa o vreme. Nu superi pe nimeni cu comentariul tau, dar sa nu te superi nici daca vreodata nu vei primi un raspuns foarte asteptat de catre tine.
Cel mai bine este ca fiecare sa se documenteze din topicuri, inainte sa intrebe.
 
Sus