Agapanthus

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Un P.S.vizibil pentru a nu exista suspiciuni de interpretare :rofl:
Deci:e voie de dat cu capul in stilul tau fata de mine :giggle: si adevarul nud a celor spuse de tine :cool:
 

Roxana Peled

Active Member
Dragii si dragele mele, nu stiu ce fac ai vostii in februarie dar unul dintre ai mei s-a decis sa infloreasca :eek:



Sper sa tina floarea :D
 

Roxana Peled

Active Member
Sper sa se deschida :nu-mi_place: ... sa nu-mi faca figuri pe la jumatatea drumului sa-si aminteasca cum ca-i iarna :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:hipnotizat: :hipnotizat: :hipnotizat: Pe la tine sunt ceva curenti cosmici ciudati....
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Iata un agapanthus de gradina, da, rezista peste iarna fara protectie..... si iarna care a trecut au fost -18 grade. A inflorit in al doilea an, a fost plantat in primavara lui 2014.


 

geodezia

Well-Known Member
pai da si eu ma chinui cu ei in vas de-abia se dezvolta noroc ca au incept sa se inghesuiasca ca sincer ii luam de coama si ii aruncam
poate la anul sa ii vad infloriti
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Ai mei aia din ghiveci o duc foarte bine... mama ii pune peste vara in gradina si ii in scoate in toamna.... inapoi in ghiveci. Acum ma tenteaza sa las cite unul si peste iarna afara.... sa vad daca s-o descurca.

Cred ca le place un ghiveci mai mare.
 
Ultima editare:

geodezia

Well-Known Member
na eu am lasat peste iarna ce am avut in ghiveci si au dat coltul acum de-abia am refacut septelul na eu il am in ghiveci ma 15 cm diametru deocamndata ca am tot citi si am vazut ca le place radacini inghesuite ii las asa cum sunt acum ca doar doar or inflroi la anul mai vedem ce o fi daca nu infloresc nici anul asta nu ii schimb nici la anu
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator

a incepu inflorirea acum 2 saptamani si inca este vioi.
Dupa 3 ani de asteptare :astept: cred ca e cazul sa stea cat mai mult cu mine :-):-)
 

adrianam

Well-Known Member
M-ar interesa si pe mine un agapanthus albastru care sa reziste iarna in gradina!
Popgeo, vei avea de vanzare?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Da, vom avea.... cred ca in primavara ar fi mai bine de transplantat.
 
Sus