Amaryllis (Hippeastrum) part III

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Re: Amarillys (Hippeastrum) part IV

Pentru mine aceasta a fost surpriza floarala a anului, dupa ce toamna trecuta am fost necajita mai bine de o saptamana crezand ca l-am pierdut:
 

lelia

Well-Known Member
Re: Amarillys (Hippeastrum) part IV

E minunat ! ma bucur mult ca nu l-ai perdut si a inflorit asa frumos !sa-ti traiasca !
 

akhalteke

Member
Re: Amarillys (Hippeastrum) part IV

La mine mai mult clasici... Primii 2:

Dumnealui a ramas saracul doar cu 2 flori, pt ca al 3-lea boboc l-a rupt pitikul in joaca



Si al doilea:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Re: Amarillys (Hippeastrum) part IV

Multumesc frumos.Nu ma asteptam sa infloreasca insa se pare ca le-a placut afara in gradina,direct in pamant.Cel alb a avut chiar 2 tije.
 

akhalteke

Member
Re: Amarillys (Hippeastrum) part IV

Tare frumosi, Arselia!
La mine Christmas Gift a produs 2 tije, ca sa-l iert ca are doar 2 flori/tija :)

 

sarselia

Active Member
Moderator
Re: Amarillys (Hippeastrum) part IV

Multumesc frumos.
Nici Christmas-ul tau nu e de lasat.Si la mine a facut 2 tije insa nu cu multe flori.Dar e frumos si asa,nu?
 

akhalteke

Member
Re: Amarillys (Hippeastrum) part IV

Da, imi place f mult, cu albul lui frumos... Mai am unul care a produs doar pui anul asta. Acusica ii despart.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Re: Amarillys (Hippeastrum) part IV

Intr-adevar e foarte faina gasca.
Sa le mearga bine si sa infloreasca frumos!
 

akhalteke

Member
Re: Amarillys (Hippeastrum) part IV

Multumesc! Se pare ca el incheie seria de infloriri din aceasta perioada. Benfica s-a pus pe crescut iar al doilea Christmas Gift nu vrea inca sa infloreasca.
 

akhalteke

Member
Re: Amarillys (Hippeastrum) part IV

Mie imi pare a fi un hibrid intre Vittatum si altceva... Cunoscatorii nostri ne mai pot lamuri.
Am si eu vreo 4 puisori din incrucisarile mele de anul trecut, sunt curioasa ce va iesi, dar am ce astepta. :)
 
Sus