Atlas Plants

iudit

Well-Known Member
Moderator
Pai am spus acum Claudia!Nici prin cap nu mi-a trecut ca vor fi asa de prompti!Numai frezii am comandat.
 

carla

Active Member
Si eu am comandat saptamana trecuta si mi-au venit in cateva zile. Chiar m-am mirat cand am primit avizul la posta, nu ma asteptam sa se miste asa de repede. Eu am luat mai mult lalele pitice, am gasit la ei una alb cu centrul albastru pe care mi-o doream de mult, dar la Bakker era prea scumpa iar in alte parti n-am gasit
Transportul fost prin posta romana, cu ramburs, 8 lei parca
 

Dea

Active Member
Trandafirii pomisor, daca tot trebuie protejati in mod deosebit peste iarna, mai bine ii voi comanda in primavara. Vor avea suficient timp sa se dezvolte, iar la urmatoarea iarna ... vedem, ceva metode eficiente de a-i trece peste. :|
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Da,asa trimite prin posta.Rambursul e in functie de valoarea comenzii.
 

gabrielais

Active Member
Dea a spus:
Trandafirii pomisor, daca tot trebuie protejati in mod deosebit peste iarna, mai bine ii voi comanda in primavara. Vor avea suficient timp sa se dezvolte, iar la urmatoarea iarna ... vedem, ceva metode eficiente de a-i trece peste. :|
ii poti impacheta in sac de iuta umplut cu paie..cred ca si in folie din aceea speciala..
 

Dea

Active Member
Bulbii de flori ii trimit prin posta, insa celelalte plante cred ca le trimit prin curier.
 

Dea

Active Member
gabrielais a spus:
Dea a spus:
Trandafirii pomisor, daca tot trebuie protejati in mod deosebit peste iarna, mai bine ii voi comanda in primavara. Vor avea suficient timp sa se dezvolte, iar la urmatoarea iarna ... vedem, ceva metode eficiente de a-i trece peste. :|
ii poti impacheta in sac de iuta umplut cu paie..cred ca si in folie din aceea speciala..
Asa e gabrielas, doar ca, din punctul meu de vedere, e mai bine sa fie aclimatizati ( macar o primavara-vara ) si ulterior spre toamna tarzie, protejati. Am avut trandafir pomisor, insa a inghetat in iarna, cu toata protectia :( , a dat, totusi, lastari din port-altoi si acum e un trandafir superb. Intr-adevar nu e pomisor si e alt tip, dar tot frumos este. :D
 

miki70

Active Member
Plata se poate face si in cont?
Cei care au comandat toamna asta bulbi cat au platit transportul cu Posta Romana si plata ramburs?
 

Dea

Active Member
comanda mea de bulbi a fost usor peste valoarea de 100 ron. Livrata prin posta romana, fara taxe transport.
 

presco

Active Member
Am o intrebare caci nu m-am lamurit in privinta unui aspect: bulbii sunt la pachet sau la bucata? Vad pret doar pe bucata si nu scrie nr. de bulbi. Pot sa comand un singur bulb?
 

happy

Well-Known Member
Da se poate comanda un singur bulb,pe langa alte plante ,bineinteles! :D Eu mi-am facut o lista in care am cerut si bulbi de lalele cate 2 buc din anumite soiuri.Mai astept pt. ca eu vreau pomi(kaki) si vita de vie,dupa 15 octombrie :wink:
 

poxicuta

Active Member
kaki

happy a spus:
Am vorbit cu dl.Marian si dupa 7 octombrie incepe sa livreze.Eu am un kaki de schimbat si mai vreau niste vita de vie! :D
tu esti mai aproape, te duci personal, eu cum ar trebui sa fac cu kakiul meu care trebuie schimbat , il trimit inapoi prin curier?
 

happy

Well-Known Member
Nu ii trimiti nimic inapoi,vorbesti cu el la telefon si sigur o sa aiba drum prin Bucuresti! :D
 
Sus