Atlas Plants

Andavera

Member
Re: kaki

poxicuta a spus:
happy a spus:
Am vorbit cu dl.Marian si dupa 7 octombrie incepe sa livreze.Eu am un kaki de schimbat si mai vreau niste vita de vie! :D
tu esti mai aproape, te duci personal, eu cum ar trebui sa fac cu kakiul meu care trebuie schimbat , il trimit inapoi prin curier?
Spune-mi si mie ce marime ai primit Kaki-ul mi-a recomandat cineva sa-l iau de la AtlasPlants am vazut pe site ca au la 20 lei dar sunt curioasa ce ai primit si de ce il schimbi ceva nu e in regula cu el?Sa comand din alta parte ?Am vazut ca la MultePlante au dar in ghiveci si e foarte mare diferenta de pret , dar sunt la 140-160 de cm pui de 2 ani.
 

poxicuta

Active Member
kaki

Am cumparat in martie de la Atlasplant , avea aprox 2 m , dar nu a infrunzit si s-a uscat !
A promis ca va schimba pomii neviabili tuturor celor care au cumparat de la el .
 

popescu gp

Well-Known Member
furnizori&comenzi

Am primit astazi bulbii de zambile si lalele comandate;la prima vedere sunt O.K.dar nu am putut sa -i vad mai aproapre din cauza ploii.Cum va sta ii cufund intr-o baita de fungicid si apoi ii voi plantasi atunci voi trage concluziile;este primul an cand am luat de la acesta firmasi sa vad cum vor iesi lalele Ice cream
 

poxicuta

Active Member
Re: furnizori&comenzi

popescu gp a spus:
Am primit astazi bulbii de zambile si lalele comandate;la prima vedere sunt O.K.dar nu am putut sa -i vad mai aproapre din cauza ploii.Cum va sta ii cufund intr-o baita de fungicid si apoi ii voi plantasi atunci voi trage concluziile;este primul an cand am luat de la acesta firmasi sa vad cum vor iesi lalele Ice cream
ce fungicid folositi?
 

happy

Well-Known Member
Azi mi-au sosit cei doi kaki de la Marian si bulbii de lalele si narcise.Din pacate i-a trimis cu Fan Curier si m-au costat 30lei transportul.Asdta este macar mi-a dat kaki care nu s-a prins!Sa vedem cand il plantez,are pamant la radacina asa ca mai pot sta! :D
 

poxicuta

Active Member
kaki

Si eu ma intalnesc cu el la Indagra sa mi dea kaki, crezi ca astia vor avea sansa sa se prinda? Ii protejezi in iarna asta?
 

happy

Well-Known Member
Poate ne gasim pe la Indagra,vin si eu duminica.Kaki il protejez in prima iarna,pe urma il protejeaza Dumnezeu :rofl:
 

sebii

Member
trebuie sa vorbesc si eu el ca mie nu mi s-a prins decat un singur pom si culmea ca au fost plantati in aceiasi zi cand i-am luat...restul nici macar nu au infrunzit si erau asa mari ca i-am ales personal o parte.
 

sebii

Member
am avut si kaki si culmea e ca cel de la sieberz desi era mai mic si aveam oarece rezerve a inceput sa cresca si e plin inca de frunze
 

maxie

Member
In aceasta perioada ( 19-23 octombrie) sunt prezenti cu un stand la INDAGRA 2011, la Romexpo Bucuresti. I-am vizitat ieri si le-am vazut produsele. Aveau pomi la preturile de pe site-ul lor ,dar aveau si kaki,migdal,nuci... la 20 lei.Aratau bine si butasii de vie.Langa ei erau prezenti si alti furnizori: Rona Land,Cimbrud,Afumati,Sem-Luca...
Aveai de unde alege si pomi fructiferi,dar si arbusti,vie sau trandafiri.Programul este pana la ora 18,00.
 

happy

Well-Known Member
Mariana,ce bine de tine ca stai in Bucuresti!Cei de la Ciumbrud chiar au pomi fructiferi cu 9lei/buc?Pe site-ul lor asa sunt! :D
 

poxicuta

Active Member
indagra

Si eu m-am intalnit cu ei la INDAGRA si mi-au un kaki in locul celui uscat!
Cine vrea sa intre la INDAGRA sa ma contacteze pe PM, ca ue sunt in stand la ALIMENTA in Pavilionul central
 

victoria222

Active Member
I-am vazut si eu la Indagra. Aveau produse de calitate, chiar m-am mirat ce mari erau pomii de kaki. Ma asteptam sa fie micuti avand in vedere ca sunt plante exotice la un pret atat de mic. Nu am cumparat insa nimic de la ei ca eu eram venita dupa trandafiri, pe care i-am luat din alta parte.
 

belisima

Well-Known Member
ce credeti de migdalul de la ei?se poate adapta la noi?nu gasesc pe la arbori nici un topic despre migdal,aveti careva pe acasa asa ceva? :?:
 
Sus