Bacopa

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu,nu rezista peste iarna.La mine nu a rezistat.Dar nici nu m-am chinuit mult sa le tin in viata la cat sunt de ieftine primavara.
Am avut alba,mov si roz.Galbena nu am vazut.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu stiu de ce am avut impresia ca ai avut si galbena.In ghiveciul cu cea alba nu era si culoarea asta?Sau era si alta planta? :?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
In ghiveciul cu cea alba am avut inca una mov.Am avut ceva asemanator cu flori galbene,dar nu era bacopa.
 

Sara_S

Member
Salut

Am sa incerc totusi sa le introduc la iernat, daca nu raman peste iarna :? , asta e.......
 

belisima

Well-Known Member

nu credeam ca o planta poate fi atat de infloricioasa ,superba :indragostit: tare as vrea si mov!
 

kerkyra

Well-Known Member
Ce frumoasa e! Si ce ciuda imi e ca azi am vazut in piata si nu am luat, desi parca imi suna cunoscut numele, vazusem topicul asta acum ceva vreme. Poate mai gasesc.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
La noi ,mai acum vreo 2 sapt. erau albe,mov si roz.Si da,este foarte infloricioasa!
 

kerkyra

Well-Known Member
Gata, am fost iar in piata azi, ca mie cand mi se pune pata pe ceva e de rau :rofl: Si am facut cumparaturi:

ca nu puteam sa vin acasa doar cu bacopa, s-ar fi plictisit singura pe drum:

Si ieri cam tot asa a aratat plasuta de flori, ca e piata bogata (alta gazania si o petunie curgatoare batuta mov).
Acum de-abia astept sa vad ce poate.
 
Sus