Bougainvillea - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

miki70

Active Member
Eeee, deci asa arata Gabiuta :* , am si un pui mic de Gabiuta, are boboci mici-mici, abia o astept sa se desfaca :visator:
Tami e portocalie ca in poza sau mai spre rosu?
 

popescu gp

Well-Known Member
plante pentru balcoane si terase

Ce frumusewti de bouga aveti ;sa vatraiasca ale mele sunt cocotate inca la adapost dar sunt pline de flori insa nu pot sda le fac poze neavand pozitier ,iar ca sa le dau jos este o munca titanica ce nu mi-o permite sanatea ;asa ca mai astept sa le pot scoate afara la aer si atunci sa le pozez.
 

tamara

Member
miki70 a spus:
Eeee, deci asa arata Gabiuta :* , am si un pui mic de Gabiuta, are boboci mici-mici, abia o astept sa se desfaca :visator:
Tami e portocalie ca in poza sau mai spre rosu?
Scuze ca-ti raspund asa tarziu, dar nu am primit nicio notificare!
Nu e portocalie, e un rosu spre visiniu :) E besti! :D
 

miki70

Active Member
tamara a spus:
miki70 a spus:
Eeee, deci asa arata Gabiuta :* , am si un pui mic de Gabiuta, are boboci mici-mici, abia o astept sa se desfaca :visator:
Tami e portocalie ca in poza sau mai spre rosu?
Scuze ca-ti raspund asa tarziu, dar nu am primit nicio notificare!
Nu e portocalie, e un rosu spre visiniu :) E besti! :D
:rofl: pana sa-mi raspuns s-au desfacut florile si la mine. E un rosu superb dar e cam cheala :oops: , nu face flori multe ca cea ciclam.
 

Dea

Active Member
Domnule Popescu, nu stiu cum reusiti sa scoateti bouga de la iernat cu tot cu flori :D , eu, desi am tinut-o in cel mai insorit loc, tot numai cu frunze am scos-o, desi sunt multumita, pentru ca trece de 1 m si jumatate! Abia astept sa infloreasca din nou!
 

popescu gp

Well-Known Member
plante pentru balcoane si terase

Le tin iarna sus la ,,etaj"intr-o minisera improvizata cu mult soare si mai putin udate,insa sunt sensibile la acomodfare in aer liber;asa p[atesc in fiecarte an;acum astept incet ,incet sa-si revina prin acomodare.
 

miki70

Active Member
Sedinta foto :)

Pagoda Pink:


Ciclam:


Bouga Gabiuta care ma uimeste cu florile ei mari. Multumesc Tamara & Gabiuta :*



Toate :


Pe Magica am uitat sa o pozaies singura.
 

tamara

Member
Miki, maica, ma naucesti :eek: Vrei sa mi-o iei inainte ?!:rofl:
Serios acum, sa te bucuri de ele si... sa diversificam si cu niste variegate...poate s-or prinde pana la urma! :)
 

magda

Active Member
Moderator
Superbe ! Nici nu imi vine sa ma mai uit. De unde ai luat guano ? Eu abia vad frunze la ale mele. :(
 

tamara

Member
magda a spus:
Superbe ! Nici nu imi vine sa ma mai uit. De unde ai luat guano ? Eu abia vad frunze la ale mele. :(
Nu cred ca de la Guano li se trage. Toata iarna au stat la caldura si lumina, nu au fost in repaus.
Tu unde le-ai tinut asta iarna?
 

magda

Active Member
Moderator
Ale mele au stat la racoare 5 - 10 gr C si nu au primit nici ingrasamant. Arata cam plapande si triste, cel putin cea mov obisnuit mai are putin si se duce - i s-au uscat din crengute si acum vad ca si lastarul proaspat isi ia adio de la mine :evil:
 

MASCHA

Active Member
Miki ce veselie de culori ai tu acolo !
Ale mele abia isi revin dupa iarna,cele batrane caci tot ce a fost pui a murit peste iarna :(
 

miki70

Active Member
Multumesc tuturor pt laude :rose:

Magda ingrasamant lichid cu guano am gasit la Selgros in toamna dar Tamara a zis ca a vazut si la Auchan. Eu vreau sa-mi mai iau, sper sa mai gasesc.

Una mov sau lila imi mai doresc daca are cineva un pui in plus si vrea sa-l dea la schimb cu ciclam sau magic as fi f fericita.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus