bulboase

dana_rusu

Member
Sa stii ca intradevar infloreste cam greu dar o data ce infloreste merita asteptarea,este f frumoasa ,a mea este iesita din toamna si a dormit sub zapada pana acum.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sa stiti ca au rasarit toate bulboasele...de la crocusei pina la lalelute..... :rofl: :rofl: :rofl:
Sa le mangaii putin si pe ele nu?Ca doar merita! :)
 

aleynad

Active Member
Moderator
si la mine la fel, Gabiuta, au rasarit pe capete si imi sunt tare dragi, pentru ca le voi avea pentru prima data inflorite in gradina :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Aaaaaaaaaaaaaaaa....daaaa......ai o senzatie extraordinara;sa vezi primele flori cum stai in fata lor si iti vine sa topai :D
Cunosc :)
 

isabella

Active Member
Si la mine in gradina , am vazut astazi pentru prima data un crocus inflorit :D I-am plantat anul trecut in primavara . Intr-adevar , e o senzatie foarte placuta sa-i vezi ifloriti intaia oara :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Gabiuta a spus:
Aaaaaaaaaaaaaaaa....daaaa......ai o senzatie extraordinara;sa vezi primele flori cum stai in fata lor si iti vine sa topai :D
Cunosc :)
Gabiuta, si mie mi-a venit sa topai..si daca tot mi-a venit...m-am apucat de topait... :) de ce nu? Recunosc ca am scos si niste chiuituri :oops: :rofl:
 

AnDu

Active Member
https://m.facebook.com/home.php#!/845728558811106/photos/pb.845728558811106.-2207520000.1452699162./937806822936612/?type=3&source=42
https://m.facebook.com/home.php#!/845728558811106/photos/pb.845728558811106.-2207520000.1452699162./926974484019846/?type=3&source=42
luate anul trecut in toamna. Inflorite in primavara dupa cum vedeti. O sa vin cu pozele cu lalele si narcise. Oricum se da teapa la bulbi....nu am primit tot ce am comendat deci na.... Fiecare cu norocul lui... Mult noroc,flori frumoase si sanatoase tuturor :D
 

AnDu

Active Member
Am o intrebare. Bulbii de lalele,trebuie sa.i scot in fiecare an pentru nu a da"coltu"? :rofl: din ce am auzit cica.s sensibili in pamant dupa prea multi ani......sper sa am timp la toamna sa.i scot sa.i pun la odihna :( . chiar daca nu mi.au trimis in totalitate ce am comandat sunt frumoase si o sa adaug ceva poze :h:
 

liliann

Member
Mda, pentru a nu risca sa le pierzi pe cele mai deosebite, se pare ca asa ar trebui sa faci. Si nu o spune eu, o spun cei cu experienta de pe acest forum. Citeste topicurile referitoare la lalele si vei vedea ca argumentele sunt credibile (udarea excesiva a plantelor vecine bulbilor, cartite, migrarea bulbilor in adancime) . Eu anul acesta mi-am luat ceva bulbi de lalele de la planteo si ma gandesc sa scot bulbii la vara chiar daca imi va fi cam greu.....
 

AnDu

Active Member
Cred ca o sa scot doar lalelele.....ca din cate stiu narcisele si zambilele sunt mai rezistente la clima noastra...
 
Sus