Cambria

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sarselia

Active Member
Moderator
Unde o tii?Are nevoie de lumina.
Dar isi vor da ei drumul mai ales acum ca e primavara asa ca nu te nelinisti.
 

mikiduzza

Member
e chiar langa geam pe o comoda, deci de lumina nu duce lipsa...
acuma cine stie ce nu-i place...
macar bine ca face frunze :)
 

Kati

Active Member
Sa-ti traiasca, Dya!
Gand la gand, chiar zilele acestea doresc sa-mi cumpar si eu una, sa vad, ma va astepta Nelly in magazin, sau nu va fi sortita mie? :D Spun asta fiindca cineva mi-a atras atentia ca exista una frumoasa, cu 3 tije florale intr-un magazin de la noi, dar nu pot ajunge acolo, si mi-o va cumpara persoana respectiva - sper. :D
 

CristianG

Well-Known Member
Kati a spus:
Sa-ti traiasca, Dya!
Gand la gand, chiar zilele acestea doresc sa-mi cumpar si eu una, sa vad, ma va astepta Nelly in magazin, sau nu va fi sortita mie? :D Spun asta fiindca cineva mi-a atras atentia ca exista una frumoasa, cu 3 tije florale intr-un magazin de la noi, dar nu pot ajunge acolo, si mi-o va cumpara persoana respectiva - sper. :D
Succes! Insa sa nu te astepti sa traiasca nu stiu cati ani in casa..In niciun caz nu o sa supravietuiasca in casa mult timp.Dar poate la tine o sa se adapteze.:D
 

Kati

Active Member
:) Stai s-o am prima data! :rofl:
Nu conteaza cat va trai, daca traieste macar 2-3 ani, voi fi fericita. Pana acum vad ca Miltoniilor, Miltonidiumului si Beallarei le merge bine, cine stie, poate si lui Nelly ii va placea la mine :D Daca e sa fie a mea :visator:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Eu o am pe a mea din decembrie anul trecut si vad ca ii merge bine.
O tin intr-o camera mai racoroasa, o ud mai rar si vad ca ii cresc psudobulbii semn ca ii place cum este tratata.
Probabil ca depinde forate mult si de norocul pe care il ai atunci cand o achizitionezi pentru ca daca planta este sanatoasa pericolul de a nu-i merge bine e mai mic.
Bafta Kati in achizitionarea acestei frumuseti.Sunt sigura ca iti va placea mult!
 

Kati

Active Member
:( Din pacate nu a fost sa fie a mea. S-a vandut intre timp.
Dar nu au intrat zilele in sac :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
:(
Se mai intampla, Kati dar vorba ta nu au intrat zilele in sac si poate cine stie vei gasi alta la un pret si mai bun.
:D
 

Kati

Active Member
Sarselia, sa stii ca eu nu ma las pana nu voi avea Nelly Isler! :wink:
Si as mai dori ceva: Vuylstekeara. Ati vazut pe la noi pe undeva? Ca eu pana acum nu, ori nu am fost destul de atenta. :nu stiu:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Hmmm nu am prea vazut dar cine stie poate ca nu am bagat de seama.Lasa ca ma uit si eu si daca vad iti spun si poate iti si iau.
Legat de Nelly tine-o tot asa ca merita.E superba iar parfumul ei....
Din pacate eu am luat-o pe a mea mai in iarna si din cauza diferentelor de temperatura nu au tinut prea mult florile dar in orice caz au tinut destul ca sa imi dau seama ca e minunata. :D
 

andra444

Member
de astazi sunt si eu fericita posesoare de cambrii. am luat doua, una grena Cambria Burrageara Nelly care din pacate are tija un pic indoita si cred ca florile din varf se vor duce repede, si alta galben cu maro. am mai avut una la fel dar a murit de frig :(( aceea avea insa florile mari si cam 5 pe tija dar asta pe care am cumparat-o azi are foarte multe multe flori (cam 30) dar foarte mici.... o fi alt soi. promit sa pun poze cu amundoua zilele viitoare. nu mai pot de fericire :rofl: am avut de unde alege asa ca le-am luat pe cele care aveau radacinile sanatoase si cam 4-4 flori una langa alta. (am invatat si eu de pe forum la ce sa ma uit :p ) va pup:) :oops:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus