Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

Nicola

Member
Si sotul meu e disperat, dar nu zice nimic:rofl: doar mai baga cate un,, nu mai e loc" discret si ,, crezi ca e frumos asa prea incarcat?", ,, parca anul trecut au fost prea multe pe terasa!!"... Iar eu zic,, gata! Asa e! Is destule!", strecurand inca 7 pe furis:rofl:
 

Nicola

Member
Acum , de exemplu, vreau un lamai..
Si l am sensibilizat,, mai stii ca imi povesteai, cand erai tu mic si aveai un lamai, ce frumos era?" Pare ca functioneaza:)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Esti mortala!! :D:D
Metoda "oboselii" functioneza de fiecare data. Si sotul meu s-a resemnat sa ceara gazon...a capitulat!
 

geodezia

Well-Known Member
pai da si mai ziceti de mine
frumoase draguta da asa de curiozitate unde le iernezi ?
adica numai eu iau vorbe marunte din buze ?
 

adrianam

Well-Known Member
Muscate, achimenesi, bulboase in boxa- patru etaje de coborat toamna si urcat primavara! :D
Acolo au foarte putina lumina si de aceea las muscatele pe balcon pana scade temperatura noaptea la 1 grC. Stau cam cu grija in perioada aceea.
Pana acum hibiscusii si leandrii au iernat pe casa scarii. Deoarece toamna asta am achizitionat multi hibiscusi-pui, pe acestia cred ca ii voi inghesui pe pervazurile ferestrelor. Si cred ca voi incerca cu cativa leandri si in boxa.
Oricum, leandrii ii bag ultimii, deabia dupa ce da inghetul, pentru ca sunt feriti de bruma. Nu am avut probleme cu ei decat atunci cand i-am lasat la -10 gr.C.
Dar la -5gr sunt bine
 

adrianam

Well-Known Member
Ce frumusel este! Mai ca mi-as lua si eu unul! Dar deja nu mai am loc pe balcon! :roll:
Sa va traiasca si sa va rodeasca!
Acum a inflorit prima data?
 

victor

Active Member
L-am cumpărat cu 18 lei.
Era o tulpiniță mică și nu credeam că este altoit, prețul era prea mic.
Da, este prima lui înflorire.
 
Sus