Ce va doriti de la noul an?

cornelia

Fondator
Membru staff
Ce va doriti de la noul an? Pentru voi insiva si familia voastra, in plan profesional, legat de gradina si floricele?
Si desigur, ce va doriti sa aveti aici in forum?
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
-pt mine si familie imi doresc in primul rand sanatate[ca daca ai sanatate le poti face pe toate] :D
in gradina cat mai multi trandafiri si leandrii infloriti :visator:

pe forum : sa nu mai fie discutii, certuri ,neintelegeri :D dar pana la urma oricum ar fi eu iubesc acest forum :indragostit:
 

puffy80

Member
Sanatate, fericire si liniste sufleteasca :D . Si desigur cat mai multe orhidute inflorite. Poate si una, doua noutati de strecurat printre celelate :giggle: :)
 

elipopa

Active Member
Eu imi doresc multa, multa sanatate pentru toti cei dragi,pentru ca anul trecut a fost un an foarte prost din cauza problemelor de sanatate pe care le-am avut in familie.
Imi doresc sa treaca cu bine peste iarna colectia de leandrii,pentru ca mi-am dorit enorm si nu as vrea sa-i pierd(deocamdata sunt ok toti) si sa aiba o inflorire bogata vara aceasta.
Forumului ii doresc cat mai multi membrii care sa participe mult mai activ si care sa se implice mult mai mult!
Voua tuturor va doresc un an mai bun, mai linistit si toate visele sa reusiti sa le transformati in realitate!
 

popescu gp

Well-Known Member
Eu doresc un an 2013 cu sanatate pentru toti forumistii actuali si pentru viitorii forumisti si acelesi urari pentru familiile lor.
 

R@MONA

Active Member
Eu imi doresc sanatate in primul rand; pentru mine 2012 a fost un an greu; mai intai sotul meu a stat prin spital, apoi in concediu medical aproape 3 luni; in iunie m-am operat eu. Chiar daca nu au fost niste operatii dificile, cel mai greu a fost faptul in sine, de a interactiona cu medici si spitale. In plus, am auzit numai de boli in 2012.Apoi imi doresc ca anul 2013 sa fie un an foarte bun pentru prietena mea cea mai buna si Dumnezeu sa o ajute in lupta impotriva cancerului.A fost devastator pentru mine sa aflu ca sufera de cancer gastric, sa fiu alaturi de ea in acele momente cand noi toti stiam de ce i-au scos stomacul complet, iar ei nu i se spusese adevaratul motiv. Este inca foarte greu sa o stiu plecata singura la chimio si raze in Italia, fara niciun ajutor moral.Imi este foarte greu sa-i vad baietelul, care este de o varsta cu fiica mea( mai mare cu patru zile decat ea) fara prezenta si grija mamei.

Eu inainte de toate va doresc sanatate, voua si familiilor voastre!
Personal, doresc sa uit de 2012; tragand linie, pentru mine 2012 a fost un an cu mai multe suferinte decat bucurii!
:hug:
 

Camik

Active Member
Si eu pot sa spun ca vreau sa uit de anul 2012.Sa nu mai existe vreodata un asa an cu probleme si stres ,boli ,necazuri...
Imi pare rau pt. prietena ta Ramona si sper ca acolo unde e, sa nu fie singura ,sa gaseasca oameni cu suflet ,oameni de buna credinta care sa o ajute sa treaca peste acest chin.
Pot sa mai spun aici ca eu nu am avut sarbatori,nu am avut un ,, Craciun fericit" si nici un an nou in care sa intru cu multa bucurie .
Am fost la un pas de a ramane pe drumuri.
Era sa-mi arda casa chiar inainte de acel sfarsit anuntat(21) din cauza unor ( ),sa le spun inconstiente .
Gradina mea in care plantasem cu drag 27 de trandafiri acum este un dezastru,plina de bucati arse de tot felul iar jumatate din gospodarie a devenit scrum.
Cam asta e ,incerc sa uit si sa trec peste desi in sufletul meu este jale.
Va doresc tuturor un an mai bun!
 

R@MONA

Active Member
Camik, mi-au dat lacrimile cand ti-am citit mesajul! Pana la urma, important este sa fiti sanatosi, tu si familia ta si veti gasi puterea sa treceti peste toate necazurile! Dumnezeu sa va dea un an minunat, sa stergeti tot necazul si toate lacrimile!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Vai doamne, fetelor, cate necazuri, imi pare rau :( Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa ma trezesc, ca si Camik, ca se apropie focul de casa mea :( Ramona, prietena ta imi imaginez ca e tanara, biata de ea, putere sa aiba sa treaca cu bine...nici nu stiu ce sa zic :aoleu:

Nici pentru familia mea 2012 nu a fost un an bun, dimpotriva, tatal meu numara fiecare zi in care poate sa umble, are o afectiune circulatorie grava...
eu nici nu ma gandesc sa sper sau sa astept ceva de la noul an, merg inainte, incarcand sa iau fiecare zi cu ceea ce vine si sa o depasesc, sa ma bucur de micile minuni din gradina si din viata mea...in rest, d-zeu cu mila :(
 

R@MONA

Active Member
Claudia, are DOAR 35 de ani!
Si e un om deosebit care nu merita asa ceva!
Sanatate tatalui tau!
Pana la urma, viata are suisuri si coborasuri, dar parca aud din ce in ce mai des de prea multe coborasuri, de prea multe necazuri, de prea multe lacrimi! M-as revolta, de as putea! Ma simt atat de neputincioasa ! Doar mai sper ....in BINE!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da, Ramona, ma gandeam ca e foarte tanara, ca ai spus ca are o fetita de varsta alei tale, deci nu avea cum sa fie batrana...din pacate tot mai multi oameni tineri sunt afectati de boli hidoase :(
 

fdana

Member
Si eu imi doresc un an mai bun si o slujba.De ati sti ce greu e sa iti gasesti de lucru (cu facultate) :D .Cred ca ma bagat 200 de CV-uri si degeaba.Si eu care eram pe ideea ca numai daca nu vrei nu gasesti de lucru(mi-am schimbat total gandirea).
 

sarselia

Active Member
Moderator
Si eu imi doresc un an mai buc decat cel care a trecut si mai ales ii doresc muuulta sanatate mamei mele.Anul trecut de Sf Nicolae a facut un fel de atac cerebral si desi l-a dus pe picioare fara prea multe probleme totusi nu mai e deloc la fel.
In est va doresc si voua numai sanatate si sa auzim numai de bine!
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Eu imi doresc ca 2013 sa inchida toate ramile pe care 2012 mi le-a deschis, si toate problemele pe care el mi le-a adus sa se duca incotro or vedea cu ochii, numai sa se duca!
Nu pot sa dau numai cu pietre dupa 2012, caci mi-a adus si lucuri bune: am inceput scoala de design, am adoptat-o pe Mini, mi-au venit parintii si socrii in vizita, mi-am facut noi prieteni si mi-am gasit si eu in sfarsit, aici la capatul lumii, o parohie cu niste oameni minunati.
Iar in anul care tocmai a inceput sper sa reusesc sa pun pe picioare o mica colectie de violete, sa imi continui linistita scoala si cursul de pictura, iar in decembrie sa reusesc sa ajung in Baia Mare :rugaciune:
Si de sanatate nu mai zic, mi-o doresc si mie si voua si tuturor celor dragi noua! :hug:
 

tama

Member
eu de la 2013 pe langa sanatate imi doresc sa treaca cu bine fetita cea mare, Patricia, peste examenul de capacitate si sa intre la liceul care vrea. se pare ca eu am mai multe emotii decat ea, mai ales ca inca nu se decide, ba vrea uman psihologie, ba vrea limbi straine, mai nou vrea bio-chimie si viseaza sa ajunga veterinar, dar nu in Ro. de ceva vreme se tot uita pe voiasat nature si=i fascinata de cum pot ajuta oamenii animalele.
sa nu uit ca datorita ei am o gramada de matze pe batatura :rofl:
eu am emotii pt ca ea acum este la scoala in Teleorman si va veni la liceu in Arad

as vrea sa terminam si casuta ca sa=mi pot aranja gradina cu floricele asa cum vreau(in vara am amenajat doar un coltisor din ditamai curtea :( ) si sa=mi aduc toaaate plantutele din deplasare - din lipsa spatiu le=am cazat la soacra si la o prietena
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Inteleg din ce ati postat ca a fost greu pentru multa lume. V-ar fi de ajutor daca am face o sectiune privata in care sa vorbim despre astfel de probleme umane si sa ne putem da o mana de ajutor atunci cand avem nevoie? Ati putea sa va descarcati sufletul intr-o astfel de sectiune?
 
Sus