Clematis Guernsey Cream

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce-mi place de Anastassia, isi umple gradina de minunatii si pe urma plange lacrimi amare ca nu le vede florile :rofl: Adevarul e ca nu stiu cum reuseste, eu as face rau cu nervii :(
 

anasstasia

Active Member
Ce mai rideti voi de mine...Le string sa ma bucur de ele la pensie, peste vreo 35 de ani. Hai ca nu mai am mult :rofl: :rofl: :rofl:
Sper ca in citiva ani sa ma mut la tara, de aceea sint atit de harnicuta. Iar mama se muta la anul la tara si se va bucura ea de ele. :D
 

carmenushka

Active Member
Oana eu sper sa te muti in concediu de maternitate :) eu asa mi-am propus si mi-am umplut gradinuta cu flori si am in proiect un colt special de relaxare intre flori, mai trebuie sa iau balansoarul si sa creasca florile :D
 

anasstasia

Active Member
Concediu de maternitate??? Cine stie... Oricum, daca se va intimpla minunea, la tara imi voi creste copilul, in natura, cu piciorusele in iarba, sa fie pui de taran.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da, da Anastasia, fa-l pui de taran, sa pateasca ca si mine, care m-am reprofilat vidanjor :mrgreen: Ca am probleme cu fosa septica, nu mi se mai evacueaza apa din ea, astea-s bucuriile vietii de la tara, fara canalizare :eek:f:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Am si WC afara, ca nu l-am desfiintat, macar nu trebuie sa umblu prin boscheti :rofl: Dar detest sa ma spal in lighean, e singura comoditate de care am neaparata nevoie, in rest nu am probleme, crap si car lemne, curat hornul sobei, etc, toate bucuriile unei vieti simple, dar vreau sa-mi pot folosi baia :x
 

belisima

Well-Known Member
daca tot sunteti off topic,eu imi inghesui florile sa fie in raza mea de actiune :rofl: de cate ori pun o floare zic,p'asta o vad cand beau cafeaua,asta se vede din balansoar(care inca nu exista :) ),saracele stau claie peste gramada,sa le "vaz"eu 8)
 

sarselia

Active Member
Moderator
O minunatie!
Si eu o am din acest an insa mai are ceva pana la flori pentru ca a fost tare micuta.
Sa ai parte de ea!
 

nick1971

Active Member
pai mica e si a mea asta-i poza din 6 aprilie, e la fel de mica, dar s-a gandit sa mai faca o floare
 
Sus