Clematis Patricia Ann Fretwell

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Eu cred ca a ta de fapt nu e Patricia, ci una mult mai frumoasa :evil: :rofl: :rofl:
 

ghia_don

Active Member
Multumesc fetelor pentru incurajari :D ..
Si eu mai sper sa fie Patricia..dar normal ar fi trebuit ca la prima inflorire sa aiba florile batute si abia la a doua sa aiba florile simple...dar ma gindesc , ca prima inflorire a avut-o in Polonia :rofl:
 

MASCHA

Active Member
Exact prea au luat-o multi si in plus la descriere spunea ca nu intodeauna are florile batute......acum imi pare rau .....
 

claude

Well-Known Member
Moderator
asa e Bebelu, e nasol cand astepti cu sufletul la gura ceva care trebuie sa infloreasca intr-un anumit fel si te trezesti cu o chestie total diferita :mrgreen: Nu ca n-ar fi frumoasa dar...nu e ce trebuia :mrgreen:
 

R@MONA

Active Member
Domnia Sa nu a binevoit sa faca flori duble; dupa ce ca a avut doar 2 flori, mari ce-i drept, le-a mai facut si simple !
 

R@MONA

Active Member
Ce frumoase sunt ale tale !
Oare faptul ca am tuns-o de tot cand am mutat-o in toamna sa fi determinat producerea de flori simple?
 

ghia_don

Active Member
Eu am tuns-o dar nu de tot, doar asa pina la jumate :rofl: , iar ea, hotomana nu a inflorit deloc pina acum :( . Si dupa cum arata nu pare sa faca vreun boboc prea curind... :astept:
 

nick1971

Active Member
Superbe! a mea da in fiecare an din radacina, n-am ce sa tund la ea, se usuca ce a fost anul trecut si pana acum n-am vazut nici o floare dubla
 

ghia_don

Active Member
Florile duble apar doar pe lastarii crescuti anul trecut, deci nu tundem primavara ca sa vedem flori duble.
Florile simple apar la a doua inflorire de la sfirsitul verii, pe lastarii noi crescuti . :D
 

Roxana Peled

Active Member
Asta clar! :D
Eu ma intrebam de ce oare ii moare partea aeriana in fiecare an si ajunge sa dea din nou din radacina :gandit:
 
Sus