Clematis Warzawska Nike

taia

Active Member
I-am mai facut niste poze,ca n-am putut sa ma abtin.A inflorit si vecina ei,care spre rusinea mea,nu stiu ce este. :oops:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Taia, m-am uitat cu mai multa atentie, si nu e Hagley Hybrid. Clematita ta are petalele distantate spre deosebire de Hagley. Si vad ca sunt toate florile asa, nu e un caz particular. In plus are multe flori cu 4 petale, ceea ce Hagley nu are.
Nu stiu cum o chiama. Scuze pentru eroare. Cred totusi ca e o clematita din grupa 3 de taiere.
 

alfa

Active Member
:visator: Asa trebuia sa iasa si la mine, dar din pacate nu au inflorit ca pe eticheta. Au iesit ambele roz :x
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Asa este. Eu chiar nu inteleg de ce se straduiesc producatorii sa ii puna o eticheta rosie, cand culoarea ei naturala este foarte frumoasa. Si da atat de bine in combinatie cu trandafiri de aproape orice culoare!
 

bradut

Well-Known Member
Chiar ma gandeam ca din tot ce am, parca asta imi place cel mai mult. Are o eleganta.... :visator:
 

taia

Active Member
Are o eleganta...regeasca ! Adevarul este ca am cumparat-o crezand ca este rosie,dar nu-mi pare rau .
Insa stau si ma gandesc care dintre clematite este intr-adevar rosie,si care este albastra.Vreau sa comand la toamna si chiar imi doresc una rosie si una albastra,nu numai in poze.
 

belisima

Well-Known Member
:suparat: inca mai e inflorita??eu nu mai am flori decat la arabella,dar si aia pe sfarsite.le-am ciuntit putin,dar la ce seceta e ,ce sa mai creasca?!
 

elenafles

Active Member
In sfarsit am cumparat-o si eu. :D Sper,cand infloreste sa nu am surpriza ca e altceva :rugaciune:
Inca nu am plantat-o la locul definitiv ca nu i-am stabilit locul :gandit:
:?: Oare ii va placea sa o plantez la semiumbra ca sa se urce pe un pom?
 
Sus