Concurs Craciun 2014

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Craciun Fericit, Gabriela! :hug:
Foarte frumosi bradutii si decaratiunile! Imi plac mult, felicitari! :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Si pe aici la fel, dar nu pot sa ma plang, dupa o luna incheiata fara nicio raza de soare! :)
 

laural

Well-Known Member
Vin si eu cu o poveste de sezon, se numeste Dorinta de Craciun



Este povestea unui copil, o fetita de data asta...care in noaptea magica se apropie timida de lumina Craciunului cu o mare dorinta in inima...numai de ea stiuta.
Ramura din imagini are pentru mine o semnificatie deosebita, deoarece este o amintire din livada bunicilor...unii dintre voi stiti povestea cu livada si visul meu la care lucrez de ceva timp.

Va doresc tot binele din lume si Sarbatori fericite !:hug::hug::hug::hug::hug::hug:
 
Ultima editare:

elianna

Well-Known Member
Povestea pot doar s-o intuiesc dar imaginile sunt de vis. Felicitari!
Cat despre Thomas, in prima poza e fioros tare, parca ar fi un tigru la panda:)
 

laural

Well-Known Member
Sarut mana Elianna. Fiecare avem povestea noastra :visator:

Thomas era tare nedumerit si suparat de ce nu il las sa se urce pe masuta :rofl:
Apoi s-a strecurat el sub masuta, e clar ca stie ca si el face parte din povestea mea.
 
Ultima editare:

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da, simpatic foc! Remarca atentia pe care noi o acordam unor lucruri pe care ei nu le pot intelege, probabil complet inutile in capsorul lor, si incearca sa spuna, "eu sunt mai important, baga-ma in seama!" :rofl:

Foarte frumoase decoratiunile!
 

gabriela61

Member
Va multumesc pentru aprecieri si urari.Sunt minunate toate celelalte aranjamente.Mie-mi place tot ce este legat de Craciun, cred ca in perioada aceasta iese la iveala copilul din mine.Frumos si curiosul casei Laural.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Dragilor, pe mine m-a cam doborat o pneumonie serioasa acum de sarbatori si tot trag cu ea de vreo saptamana. De aici si lenea la postat...
Bradutul l-a impodobit copila, bine ca a avut cine pana la urma :)...o parte din globurile mici nu au mai ajuns in brad si imi propusesem sa fac beteala textila numai ca nu prea mi-au mai iesit socotelile cu boala asta.





Caramel, cartea pe care ai pus-o premiu la concurs e o nebunie, mi s-a parut superba! Asa ca hai, oameni buni, postati imagini cu bradutii ca premiu e super!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Mada, imi pare tare rau sa aflu ca esti bolnava. Iti doresc sa te faci bine cat mai repede! Anul acesta cred ca a fost o epidemie de pneumonie virala, am vazut foarte multi copilasi bolnavi, iar la Alex a durat 2 luni pana a scapat de tratament. Si inca nu mi me pare complet refacut. :(

Bradutul si decoratiunile sunt super, iar Bianca l-a impodobit cu bun gust! :)
 

laural

Well-Known Member
Ce frumosi sunt bradutii vostrii !:clap:
Al nostru a fost impodobit anul asta doar de Diana, in stil minimalist si in trend Harry Potter, adica globuri albe si cateva argintii, lumanari albe si bufnite...asa ca frumoasele mele ornamente , muulte si rosii au ramas in cutii...prefer sa nu ma laud cu el:rofl:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Lauda-te,de ce sa nu te lauzi?Daca Dianei I-a placut,noua de ce sa nu ne placa?
 

laural

Well-Known Member
Leonora chiar arata foarte bine ingerasii tai :clap:. Imi place bradul vostru !
Iudit daca reusesc maine , fac poze si cu bradul nostru plin de bufnite :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Frumos bradutul si decoratiunile, Leonora! :)

Laural, neaparat sa faci poze! Maine cel tarziu. Este ultima zi de concurs!
 

laural

Well-Known Member
Pai ce vrei sa ratez concursul cu bufnitele Dianei ? :tavalit:
Raman cu povestea mea draguta cu copila si visul ei din noapte...:)
 
Sus