Crini

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Apropos Bradut.... crinii infloriti poti avea cam 2 luni daca faci o selectie atenta...... la mine infloresc de la aproximatic 1 iunie la 1 august.
 

bradut

Well-Known Member
Da, asa este. Am insa o atractie pentru asiatici si hibrizii lor. Ma impresioneaza varietatea de culori. Iar cei cu florile inclinate usor spre pamant sunt de vis!
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumosi!
Fara sa vreau, am luat crini care infloresc in perioade diferite, asa ca mai am si eu crini care abia acum au inceput sa deschida cupele!
Dar tot trebuie sa mai iau in toamna si in primavara! Voi urmari acum din cei care au culori puternice dar sa aiba si inaltimea de minim 70 cm, sa rezbata deasupra buruienilor, pe care nu reusesc sa le elimin asa cum as vrea.
 
Ultima editare:

bradut

Well-Known Member
Adriana, multi dintre crinii de la Cebule au fost oua Kinder. Dar, trebuie sa recunosc ca nu m-au dezamagit deloc. De exemplu, cele 4 culori de Tiger mi-au iesit toate somon (crinul din prima poza). Dar este de vis! Au fost si unii care-au iesit ce trebuie. Una peste alta eu sunt foarte multumita de firma asta. :)
 

geodezia

Well-Known Member
si la mine au iesit cite 2-3 din fiecare si nu au iesit ce trebuia dar sunt frumosi si asa eu mai vreau de aia batuti la toamna
 

bradut

Well-Known Member
Asa e, eu chiar ma bucur de situatia asta, cu dubluri. Asa pot face mult mai repede buchete de aceeasi culoare, fiindca, intr-adevar, crinii dau bine cand sunt numerosi.
 

geodezia

Well-Known Member
avea Maria niste crini mie ua ionceput sa imi placa aia tree miroase de imi umple gradina
eu nu le dau doar mai duc citiva la servici sa le arat si colegilor minunile
acum asta este imi plac asa cum sunt ca sunt frumosi fos doar ca vreau si alte culori de tree si de aia batuti am avut daca va spun ce frumosi erau
na daca gasesti alti mai repde sa nu se destrame UE ca pe urma ciuciu comenzi
ar fi pacat sa se destrame
na de aia am adunat ca furnica
 

geodezia

Well-Known Member
ai cite feluri au ma apuc de lista
odata sunt aia orientalna plena toata lista pe aia ii vreu neaparat
de-ati stii ce frumsoi se fac poate oi avea poze sa va arat erau nemaipomeniti
aia copaci si miroase frumos
ii mai iau odata pe toti
 

adrianam

Well-Known Member
Vad ca accepta plata prin payU. In urma cu cativa ani nu era disponibil la noi. Se pare ca acum ar fi.
Eu nu am folosit pana acum, poate stie ceva cum se fac platile prin payU.
 

geodezia

Well-Known Member
ma dai incolo nu au pay pal e naspa
sa nu va uitati la hemmerocalisi ca va imbolnaviti capatati inima rea
 
Ultima editare:

bradut

Well-Known Member
Adriana, Geo, vad ca astia de la Cebule au pus oferta de toamna!!! :)

M-am uitat un pic pe site si parca au ceva noutati.
 
Ultima editare:
Sus