Cropmax (stimulator de crestere)

lelia

Well-Known Member
Eu n-am gasit cropmax, dar am folosit atonik ,sunt asemanatoare sau unul, este mai bun decat celalalt?
 

Roxana

Active Member
vreau si eu sa cumpar un stimulator de inflorire, dar nu stiu daca "da roade" si daca nu dauneaza plantelor. :?
 

lelia

Well-Known Member
Roxana pe langa fertilizatorii pt plante cu flori am folosit si acest atonika si crede-ma am fost foarte incantata de rezultate,cred ca si cei care folosesc cropmaxul vor spune la fel .Incearca ,cu masura si va da ''roade ''garantat.Acum totusi am o dilema ,cat de naturale sunt acesti stimulatori?
 

cataliny

Member
lelia a spus:
Eu n-am gasit cropmax, dar am folosit atonik ,sunt asemanatoare sau unul, este mai bun decat celalalt?
Am gasit ceva informatii despre Atonik si nu stiu cum actioneaza dar e cu totul altceva fata de Cropmax, cel putin dupa compozitia chimica.
Atonik contine :Ortonitrofenolat de sodiu 0,2%; Paranitrofenolat de sodiu 0,3%; 5 - Nitroguaiacolat de sodiu 0,1%
Cropmax are micro-macro elemente plus multe altele, (se poate vedea mai sus). Cred ca se urmareste acelasi lucru , doar ca prin alte metode .
Uitati info despre Atonik http://www.romvac.ro/index.php?l=ro&i=65&t=17
 
Sus