Episcia

andreiacamelia

Active Member
Superbe fetelor!
Eu am primit una cu bobocel, dar cred ca sunt sensibile, pentru ca tot asteptam eu mult si bine sa se deschida si cand colo s-a uscat.
Dar vad ca da altul!
 

MERY

Active Member
tare faine...arata super...am avut trei dar iarna asta si-au dat duhul...ceva nu le-a placut la mine :)
 

emeclau

Active Member
foarte frumoase, intr-adevar, insa necesita atentie si daruire, am avut si eu una , dar s-a dus :(
insa le admir pe ale voastre si ma bucur sa vad ca sunt adevarate colectii si la noi in tara :rose:
 

MASCHA

Active Member
Fiindca imi plac plantele decorative prin frunze ,si nu numai, la sfarsitul lui noiembrie am achizitionat sase stoloni de episcia (planta despre care nu stiu multe lucruri doar ce am citit pe forum) care sau prins si sau dezvoltat frumos

http://mascha.sunphoto.ro/episcia

chiar nu imi pare o planta pretentioasa,o tin la caldura pe un pervaz cu orientare estica si o ud numai cand pamantul este uscat,daca gresesc cu ceva as vrea sa imi spuneti pentru ca nu vreau sa le pierd.
 

MASCHA

Active Member
Ena sa sti ca si episciile din albumul tau m-au facut sa indragesc aceasta planta! sunt superbe!
 

Marmoset

Member
Primele care s-au harnicit pe anul asta (Lemon Zest, Jim's Moody Rock, Jim's Rose Garden, Jim's Sea of Love si Kempenfest):












 

daisy111

Active Member
:eek: :eek: Tu ne-ai pus gand rau,sa ne imbolnavesti cu frumusetile tale!Sa-ti traiasca si la cat mai multe flori!!!!Sunt minunate!! :clap: :visator: :hug:
 
Sus