Floarea zilei (3)

adrianam

Well-Known Member
Gradinar1, il tii in balconul inchis?
Frumos foc!
La mine au inceput sa faca flori mult mai mici decat pe timpul verii.
Cred ca din cauza lipsei ingrasamantului! Trebuie sa remediez situatia!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Adriana, eu n-am nici un balcon - il tin in casa, intr-o baie destul de luminoasa, orientata spre est :)
Eu una nu le pun ingrasamant iarna pentru ca au nevoie si de repaus iar principala problema pentru care fac flori mai mici e durata scurta a luminii ;-)
 

geodezia

Well-Known Member
Gaby Ala e un solanum PSEUDOCAPSICUM ii mai zice si marul lui Adam
copii unei prietene au zis ca sunt cirese le-au mincat nu au patiti nimik
pune la lista si iti trimti boabele si faci multi daca ai grija de el se face ditamai copacioiu care te va umple de puiuti
Adryanam sunt fruitango Key west ala rosu simplu e din cel comun iar cel rosu intens este fire ball haina de iarna
 

adrianam

Well-Known Member
Multumesc, Geo! La cati hibiscusi ai, cred ca in fiecare zi iti infloreste unul! :)
Dar sa stii ca voi remedia situatia si incet, incet, te ajung din urma!:D
(Ei, imi fac si eu iluzii, ca nu am spatiu ca tine!:visator:)
 

geodezia

Well-Known Member
sa stii ca nu prea astia sunt cei mai vechii de 3-4 ani cei noi au boboci dar pica
sunt plini si ei de boboci dar nu ii tin la interior
le-am pus niste azotat sa vad daca reusesc sa ii stabilizez sa infloreasca
 

adrianam

Well-Known Member
Da, si la mine au inceput sa piarda boboci! Nu le-am mai pus ingrasaminte din august.
La cei noi le-am pus stimulent pentru inradacinare si au reactionat bine toti. Au cresteri noi si se intrevad si bobocei.
Dar cred ca trebuie sa le pun neaparat si ingrasamant bobite! Sper sa reusesc astazi!
Atat Gator Pride cat si Lady Adele au bobocei mici!
 

geodezia

Well-Known Member
da si eu la fel dar cind am vazut ca pica pe capete boboci am resusit sa le pun saptamina trecuta o sa le mai dau in nas si saptamina asta o stropitoare
 
strangem ce sa facem , eu m-am imbolnavit din cauza lor, zic ca nu mai iau ca e ultimul si nu ma pot abtine!
am mai facut rost de niste frumuseti , azi imi vin, sunt tot altoiti, marianne charlton, timeless treasure si black rainbow(asta mi se pare cel mai wow) si un butas de brandon stratton, ca tot imi plac mie cei batuti!
incheiat sezon de cumparaturi pe anul asta
acum sa strangem pt la primavara!
 

geodezia

Well-Known Member
ha ha neaparat ca ma imbolnavesc fetele pe fb ce frumuseti au
ati vazut rusoaica tatyana ce bunaciuni are frate
de unde le-o avea nu imi dau seama
i-am scris daca vinde si a zis ca nu
 

adrianam

Well-Known Member
Partea proasta la mine este lipsa spatiului! :nu stiu:
Din toate listele de frumuseti pe care le fac, trebuie sa tai si sa raman cu unul singur, maxim doi! :D
Cred ca la primavara trebuie sa reorganizez drastic tot.:rolleyes:
 
Sus