Floarea zilei (3)

popescu gp

Well-Known Member
Multumesc pentru aprecieri,dar acum vin problemele caci incep sa le cada din frunze fiind la aer inchis,fara stimulente, lumina mai pe sponci caldurica mai moderata( de gazul este f.f scump).Sper sa reusesc sa ies cu ei bine in primavara.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Aveti numai minunatii, domnule Popescu, felicitari! V-am rasfoit cu mare placere albumul, numai raritati acolo
 

popescu gp

Well-Known Member
Gradinar 1 multumesc pentru aprecieri;sa vedem ca, proverbul: toamna se numara bobocii, in floricultura, este altfel: primavara se numara bobocii.
 

popescu gp

Well-Known Member
Din pacate doar la cativa din hibi mai am denumirile fie pe benzile de plastic impregnate(marea majoritate s-au rupt sub influienta soarelui si apei)si scrierea pe ghivece;la cel in cauza nu am datele dar este inalt si este ca un bat si de aceea il stiu bine,dar fara denumire.
 
D

dyayzh

Guest
Pe mine nu ma intereseaza denumirea lui, dar un lastar tare as dori :oops: Se vede ca e marisor....ati avea de unde :oops: Contracost fireste.
 

belisima

Well-Known Member
:) din cauza voastra :visator: am inceput sa fac si colectie de hibi.momentan am doar patru si vreo 10 lastari la inradacinat.cei patru au boboci cu gramada,dar incep sa se ingalbeneasca.ideea e ca eu as vrea sa-i tin in rapaus iarna,ca sa faca flori vara...sa ii tund acum,sau la primavara?oricum vor sta la rece...
 
Sus