Floarea zilei (3)

gomez99

Well-Known Member
frumoasa colectie!!! sa-mi pastrezi si mie te rog niste seminte de la datura aia albastra ca a mea s-a cam topit.
 

geodezia

Well-Known Member
Morgensonn este a tinut 4 zile floarea am fost super incintata de ea de obicei la rosa traum si la citronela stau cam 2-3 ziel florile
cele duble trec de 6 zile
 

popescu gp

Well-Known Member
Eu am renuntat la f.multe flori caci nici pe mine nici pe sotie nu ne ajuta sanattea -coxartroza si gonartroza si asta de la ridicarea,descar carea si extragerea mierii din stupi si transportul ei la centrele de cpolectare.Acumk isi spun cuvantul
 

gomez99

Well-Known Member
nu mai stiu cum il cheama pentru ca pisicile s-au jucat prin ghiveci si au ascuns eticheta. voi incerca o sherlocholmeala spre primavara poate il gasesc in lista de la ihs. acu chestia sta asa: am 3 camere foto in casa, doua la telefoane si una la aparatul foto si nici una nu poate reda culoarea reala a florii. am incerca sa umblu pe la culori dar nu am reusit nici macar sa ma apropii de realitate. ce se vede in poza rosu este de fapt un visiniu visina putreda. ce se vede violaceu este un gri-indigo foarte inchis, un fel de feldgrau-indigo lucios. daca are cineva photoshop si tragere de inima poate incerca si ii dau poza originala.
20181231_144844.jpg
 

MERY

Active Member
nu mai stiu cum il cheama pentru ca pisicile s-au jucat prin ghiveci si au ascuns eticheta. voi incerca o sherlocholmeala spre primavara poate il gasesc in lista de la ihs. acu chestia sta asa: am 3 camere foto in casa, doua la telefoane si una la aparatul foto si nici una nu poate reda culoarea reala a florii. am incerca sa umblu pe la culori dar nu am reusit nici macar sa ma apropii de realitate. ce se vede in poza rosu este de fapt un visiniu visina putreda. ce se vede violaceu este un gri-indigo foarte inchis, un fel de feldgrau-indigo lucios. daca are cineva photoshop si tragere de inima poate incerca si ii dau poza originala.
Vezi atașament 8186
Bayou Irene cumva ?
 
Sus