Florile din Gradina 2013

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

ghia_don

Active Member
Ce frumoasa e primavara !! Minunate toate, nu ma satur sa le admir!! :D
Si la mine se coloreaza gradinuta :)


 

cristinaf

Well-Known Member
Caramell a spus:
Si eu la fel, am cumparat anul trecut toate soiurile de la Plant shop. Cel albastru s-a facut foarte frumos, in doar un an. si din greseala mi-am mai comandat inca 2 exemplare acum in primavara. Umplu gradina cu phlox albastru :rofl: :rofl:
Daca ai in plus o bucata si esti dispusa la un schimb, eu as avea de dat geranium Jhonson's blue. Stiu ca ti-a placut cand l-ai vazut in pozele mele, dar nu stiu daca nu ti l-ai cumparat intre timp. :D
 

lelia

Well-Known Member
E minunat topicul asta ! primavara din minunatele nostre gradini zburda cu fiecare pagina ,mai frumoasa ,mai colorata ,mai parfumata !!! :visator:
Sa va bucurati de floricele si de cat mai multe primaveri ! :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
cristinaf a spus:
Caramell a spus:
Si eu la fel, am cumparat anul trecut toate soiurile de la Plant shop. Cel albastru s-a facut foarte frumos, in doar un an. si din greseala mi-am mai comandat inca 2 exemplare acum in primavara. Umplu gradina cu phlox albastru :rofl: :rofl:
Daca ai in plus o bucata si esti dispusa la un schimb, eu as avea de dat geranium Jhonson's blue. Stiu ca ti-a placut cand l-ai vazut in pozele mele, dar nu stiu daca nu ti l-ai cumparat intre timp. :D
Sigur, mi-ar placea! :hug:
Vorbim pe privat.
 

cristinaf

Well-Known Member
Multumesc frumos, si scuze pentru intarziere! :oops: Ma gandeam ca voi avea o zi mai lejera, dar a fost plina, plina, abia acum am reusit sa intru in casa.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
A dat caldura, narcisele se grabesc sa termine inflorirea.....Au mai inflorit:


Ghiocei tirzii & Zambile, Muscari, Lalele:






Narcise:







Simple 2









Duble 1 :







Duble 2:





Grupate:



Buchete:

Lalele:


Narcise:





Bujori:
 

lelia

Well-Known Member
Geo ,gradina ta e cu adevarat fernecata ,numai minunatii colorate ,parfumate ,deosebite !!! :visator:
Zambilele si muscarii sunt superbi ,de narcise nu mai vorbesc ....si cand ma gandesc ca-i abia inceputul .... :visator:
Multa sanatate parintilor ,sa va bucurati multi ani de frumusetea gradinii fermecate !
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Mersi Lelia, incerc sa ii dau o tenta de validitate cind spun "gradina fermecata"....Acusi cred ca urmeaza bujorii.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Daisy, superbe... mie imi place cel mai mult pomul inflorit din ultima poza... e fenomenal de frumos. Parca ar fi visin sau cires..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus