Frozen in Time

andreiacamelia

Active Member
Fetelor aveti bafta! Atunci o sa rog pe Sash cand o avea frunzulite sa ma aiba si pe mine in vedere, poate o sa am mai mult noroc, si asa o sa inlatur "blestemul"! :rofl:
 

Sash

Active Member
Promit ca anunt cand o mai tund... momentan e in refacere ca am tuns-o prea drastic ultima data si vad ca se resimte.
Si apropo de inmultirea ei prin frunze eu am reusit sa o inmultesc numai in apa, codita scufundata in apa cca 1cm, paharutzul pus la lumina si caldura.
 

emeclau

Active Member
si...foarte important...eu am reusit doar cand mi-ai trimis a doua oara :) :)
multumesc inca o data DIN SUFLET, Sash!
2 frunze au scos deja puiuti..cea de Pow Wow si una dintre Frozen in Time :dans:
 

marean

Active Member
Ioooi,nu mai cobiti,spuneti ca e o varietate nepretentioasa,usor de prins si infloricioasa , va rog :mrgreen: :oops: !
Ma uit zilnic la frunzele mele,de-abia astept sa vad plantutele! :wink:
Multam mult de tot, Sash ,inca o data !
 

Sash

Active Member
marean a spus:
Ioooi,nu mai cobiti,spuneti ca e o varietate nepretentioasa,usor de prins si infloricioasa , va rog :mrgreen: :oops: !
Ma uit zilnic la frunzele mele,de-abia astept sa vad plantutele! :wink:
Multam mult de tot, Sash ,inca o data !
Cu multa placere!
E o varietate nepretentioasa, usor de prins si infloricioasa :D A mea a inceput sa infloreasca relativ repede si de atunci numai inflorita e - cu mai multe sau mai putine flori, dar mereu are flori si am si chinuit-o (a se citi tuns drastic) de cateva ori.
 
Sus