Furnizori hibiscusi

geodezia

Well-Known Member
le facui o lista sa vad daca raspund au o adresa ciudata de mail vad ca pleca sunt curioasa daca raspund
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
@adrianam - pe vremuri am facut comanda la Gommer. Si eu m-am ocupat de o comanda, destul de ok. Plantele aratau foarte bine si au inflorit exact ce am comandat.
Toti hibiscusii de la el au fost altoiti, cam scump dar plantele cred ca merita
 

geodezia

Well-Known Member
ba fratilor neamtu neamt si raspunse iote ce zise
Stimată doamnă Margineanu,

noul nostru listă apare, veți primi această listă în mod automat martie / aprilie 2016.
Va rugam sa comandati din această listă.
Nu putem accepta nici o pre-comenzi, nu știm ce soiuri vom primi de la furnizorii noștri și care plantele sunt bune la iarna.
 

geodezia

Well-Known Member
BINE MI-A SCRIS IN GERMANA CA SI IO TOT GERMANA
Sehr geehrte Frau Margineanu,


unsere neue Liste erscheint im März/April 2016. Sie werden diese Liste automatisch bekommen.

Bitte bestellen Sie nur aus dieser Liste.

Wir können leider keine Vorbestellungen annehmen, da wir nicht wissen, welche Sorten wir von unseren Lieferanten bekommen werden und welche Pflanzen gut über den Winter kommen werden.


Mit freundlichen Grüssen


Sabine Reinecke
 

LadyBug

Well-Known Member
Foarte bine ca a raspuns repede, insa cu preturile cum ramane, adica or fi ca la Gommer? N-aveti nicio idee, asa-i?
 

geodezia

Well-Known Member
raspunsera cei de la dafral sa facem lista cu plantele pe care le dorim sa ni le pregateasca in sezonul cel nou


Hello, O.K. Tell me, which plants you want to grow. You´ll have them ready for next season. Thank you. Alena Jaroš Garden DAFRAL Chomutov
 

jasp15

Active Member
As vrea si eu cateva palante de la dafral. Se poate sa comand alte plante in afara de hibiscusi?
 

geodezia

Well-Known Member
pai nici eu nu cochetez cu hibi doar 1 buc as vrea ca nu stim ce si cum
dupa ce vedem poate ne aruncam in gura lupului
 

LadyBug

Well-Known Member
Legat de comenzi comune pentru plante diverse, putem face un topic unde sa facem propuneri, in perioada in care dorim sa le facem? De ex, eu as vrea sa fac o comanda la hodnik tot in primavara, pentru plante diverse, imediat cum permite vremea :)
De orhidee nu stiu daca are sens ca sa mai aduc vorba, nu prea sunt doritori, in primavara eu voi face niste comenzi la Ecuagenera, Nardotto e Capello si Akerne, dar daca vrea cineva detalii si sa se alature sa ma caute in privat.
 

adrianam

Well-Known Member
in cele doua linii cu mult scris, gasesti undeva in dreapta Price list.
Acolo vei gasi Krotonul la ”Exotické rostliny - EXOTIC PLANTS”
 

monika 82

Well-Known Member
Foarte frumoase varietatile de brugmansia , am vazut preturile 250 Kc, nu stiu ce moneda este si care este conversia in ron!
 

jasp15

Active Member
ok, multumesc Adriana! Vad ca sunt mai multe palnte pe acolo, mai purichez un pic lista.
 
Sus