Furnizori romani de orhidee

gabi d

Member
multumesc mult caramell....pana ma obisnuiesc cu ele, cred ca o sa optez pentru o specie mai rezistenta, probabil o phalenopsis.
 

giulia

Member
in hornbach berceni sunt papucei ,oncidium , brassia , dendrobium tip phale si niste ghivece care au eticheta -orhidee mix iar plantele apar ca niste dendrobium de talie mica , 2 phale cam ... , oricare la 10 lei .
 

giulia

Member
la Auchan sunt orhidee phalenopsis , tot felul de culori - deosebite , cu multe tije si flori la 25 lei si mini - 34 lei .
 

Pocalinda

Member
In carrefour Militari se gasesc orhidee Phale intr-un ghiveci ceramic(cu ocazia Sf. Valentin) la uluitorul pret de 60 RON. Aratau bine dar cam mare pretul, nu? :roll:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Si eu zic ...
acuma depinde de cat de mari sunt dar totusi....
In Obi vazusem cea orhidee XXL la acest pret.Chiar aveau niste frunze imense si florile erau tot la fel.
 

Pocalinda

Member
Si sa zicem ca as lua una, mi-a cam ramas gandul la una alba, totusi imi e teama ca sunt indopate ca sa ajunga la caracteristicile astea.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Pocalinda regula este valabila la toate plantele pe acre le achizitionam ori din supermarketuri ori din pepiniere.Toate sunt indopate ca sa arate bine.
Daca vrei sa iti achizitionezi una sa fii atenta sa aibe radacinile in regula si frunzele sa nu aibe diferite pete.
In rest mult noroc cu ea si sunt sigura ca ii va merge bine!
 

sarselia

Active Member
Moderator
De miercuri saptamana aceasta am vazut ca vor aduce si la noi la Kaufland orhidee.Sunt tare curioasa cum vor arata si deci miercuri de dimineata ma duc si eu sa cercetez terenul. O sa va tin la curent.In oferta Phalele erau 30 ron ma rog 29,99 ron.
Mi se par un picut cam scumpe dar sa vedem inainte de a comenta.
:D
 

CristianG

Well-Known Member
Este perioada cand peste tot se aduc orhidee si nu numai.Perioada 1-8 martie este dedicata doamnelor.Apropo, stimate doamne si domnisoare daca nu primiti multe flori, puteti sa va rasfatati singure....Acum este momentul de cumparat flori...La multi ani tuturor femeilor! :)
 

Simonilela

Member
Tot la Dedeman Bacau am vz si eu azi multe orhidee: Miltonii, Cambrii, Zygopetalum, Dendro....Cam asta scria pe etichete. Acestea erau cam 50 ron. Phalele sunt la 30.
 

andra444

Member
Buna, am o intrabare... stie cineva daca in galati, in afara de selgros si real mai este vreun magazin care aduce orhidee, si ma refer la alte specii in afara de phalaenopsis? :D
 

Kati

Active Member
Cristian, poti sa spui si niste preturi? Phalaenopsis si Miltonia ma intereseaza.
 
Sus