Gradina de legume

interval

Active Member
Seminte de lucerna am vazut in mod curent, si se puteau cumpara kilograme sau sute de grame. Dar seminte de trifoi nu-mi aduc aminte sa fi vazut vreodata. Dar trebuie cautate.
 

victoria

Active Member
Cu siguranta se gasesc la magazinele cu seminte,flori,etc de la tara.Eu o sa incerc saptamana viitoare prin Mihailesti ca tot merg la Bucuresti.
 

victoria

Active Member
da,stiu.Din pacate targul cel mai apropiat e destul de departe ,plus ca drumul este ca dupa bombardament.Asa ca renunt,desi ador targurile taranesti
 

Floria

Active Member
Pentru cine pune anul acesta dovleac Spaghetti , am gasit o imagine care ne arata cum creste

 

veretregn

Active Member
Eu practic rotația în 4+1, adică un tip de plantă ajunge abia după al patrulea sezon în același loc, iar 1 sunt plantele care pot fi crescute sezon după sezon pe același loc (porumb, de exemplu).

În plus folosesc și eu îngrășământ verde
toamna sădesc phacelia și muștar care după primul îngheț se prăbușesc și apoi doar trebuie să le întorc în pământ...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Horea tu nu numai pasionat gradinar esti dar si excelent "executant" punind in practica tot felul de lucruri noi.Bravo tie....te admir sincer si din inima :clap:
 

veretregn

Active Member
Gabiuta a spus:
Horea tu nu numai pasionat gradinar esti dar si excelent "executant" punind in practica tot felul de lucruri noi.Bravo tie....te admir sincer si din inima :clap:
Mulțumesc... și tu ai un merit... pentru că de la voi am găsit energia necesară.
 
Sus