Gradinile noastre in 2012, planuri, idei, realizari

riana

Active Member

anul acesta au crescut foarte mult plantele.burienile nu mai reusesc sa creasca. am scapat de plivit toata ziua. am reusit sa facem terasa. anul acesta nu am mai cumparat nici o planta pentru ca nu mai am loc :( sa vad cum il conving pe sotu sa mai plantez ceva si intre pomii fructiferi :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Minunat Riana, s-au umplut foarte frumos spatiile la tine si e totul legat, frumos :clap:

Cat despre plantatul intre pomii fructiferi...planteaza grupat, cate 3 sau patru arbusti sau plante impreuna, eventual sa infloreasca in sezoane diferite...iar plantandu-le grupat nu creezi asa mari probleme cu cositul, ca daca rasfiri tot cate un arbust ici-colo s-ar putea dupa primul tuns al ierbii sa te jumuleasca sotul tau :rofl:
 

riana

Active Member
mersi de sfaturi. sigur nu le pun rasfirate ca in primavara le-am grupat pe cele care erau mai singurele, nu de alta dar face infarct sotu daca le vede ca si asa zice ca face raliu cu masina de tuns iarba.
 

Dea

Active Member
Riana, felicitari! :clap: Minunata amenajare si frumos gandita!! M-a impresionat "ciuperca" ta din poza a 5-a! :eek: Ce planta cataratoare ai condus-o atat de frumos pe ea? si cati ani are?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ti-a inflorit anul asta, Riana, wisteria aia? Daca da, cred ca a fost un vis, cu ciorchinii atarnant de sus :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoasa gradina ai Riana.Are dreptate Claudia.Bine gindita si legata inclusiv culoare.
 

alfa

Active Member
Arata minunat! Felicitari! Si eu am ramas cu ochii la wisteria. Ideea e extraordinara :D
 

riana

Active Member
mersi fetelor, wisteria nu a inflorit cred ca au inghetat mugurii de flori. si eu am asteptat-o cu nerabdare :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Multa lume a asteptat wisteria si nu ainflorit pentru ca anul asta au inghetat mugurii de floare :( Daca si la tine a inghetat, ca e zona mai calda, atunci e clar... :|
 
Sus