Hibiscus Bride's Bouquet

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
E un Clasic Apricot foarte frumos! Striga si tu daca mai vrei butasi, rosu si ciclam dublu iti dau eu, daca vrei ;-)
 

IoanaTweety

Active Member
Dam in offtopic vad :mrgreen:
Deci, Roxana, m-am uitat acum in urma pe topic si mi-am amintit: prima floare e aparuta in conditii calduroase la fel si a doua, iar cea roz la temperaturi mai reci, cand a fost racoare asta vara. De atunci copacelul meu nu m-a mai blagoslovit cu nici o floare. E verde, frumos ca un chiparos dar neinfloricios. Mult mai floricios a fost Love Story, care are boboci si acum.
Sper ca ti-am fost de ajutor. :D
Madalina si al tau a facut la fel? Adica putine flori?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Da, Ioana, putine flori :( . Acum are un boboc dar destul de dezamagitoare frecventa cu care infloreste - cred ca temperaturile foarte mari le-au indus hibiscusilor un soi de stare de repaos. Sa vedem ce va face in urmatoarea perioada, boboci are mai ramane doar sa vad si florile
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc mult gradinatito! Sunt un pic terorizata de spatiul de iernare am tare putin :(
Imi cer scuze pentru zapacirea completa a topicului :oops: dar cum arata un hibi ciclam? :?

Si asta al meu a facut o floare in primavara si pana acum o luna n-a mai facut altceva decat sa creasca.
 
Sus