Hibiscus Brown Derby

D

dyayzh

Guest
Tina...mai ai minunatii din stoc? Ca de 2 zile nu ma mai satur admirand :oops:
 

daisy111

Active Member
:eek: :eek: :hipnotizat: :hipnotizat: :hipnotizat: M-ai inbolnavit Tina,este superb,sa-ti traiasca :clap: :clap: :clap: Te rog ,nu te supara,dar nu ai sa-mi dai si mie un lastar din hibi asta?contracost sau la schimb cu ceva(ce iti place la mine si mai am ) :oops: E prea adevarata combinatia asta de culori :visator:
 

Tina

Active Member
Multumesc, Daisy... :wink:
Lastari mai multi/mari sunt la plantele mai maricele, pe care le am de multa vreme (Rowena's wedding, Como, Malvaviscus Rose, Surinam, etc).. restul (Oberon, Brown Derby, Pride of Acadiana, etc) sunt inca mici, abia fac primele lor flori si nu ma indur sa ii tai.. :wink:
Nu e vorba ca nu vreau sa iti dau, pur si simplu nu am de unde.. :oops: :oops:
 

daisy111

Active Member
Nici o problema :* te-am inteles :wink: Doar ca mi-a placut enorm si ,si pt faptul ca eu am doar 1 rosu simplu si 1 rosu batut si mi-ar fi placut si o alta nuanta :( Dar cand se va face mare...poate atunci poti da din el :oops: :*
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pana atunci sa tinem cu totii pumnii stransi asa incat sa se faca POM cu adevarat. Tina sa nu ma injuri daca n-o sa mai ai loc de el. :oops: :)
 

Sash

Active Member
E deosebit de frumos! Mie insa imi face pofta de un desert sau...macar de o cafea cu frisca...
 

IULIA

Active Member
eii, pofta...mie imi face de o seara romantica la un foc, cel mai bine intr-un semineu....si un pahar de sampanie.
si jur ca nu am baut nimic.
Tina e de vina :cry: :cry: :cry: :!:
 

Mali_

Member
Este de vis. Pentru ca eu sunt mai noua pe aici si pentru ca si mie imi plac foarte mult hibiscusii, pot sa te intreb de unde l-ai cumparat?
 

Sash

Active Member
Nu stiu de unde l-a cumparat Tina, dar pana revine ea cu un raspuns citeste un pic la rubrica furnizori. Acolo sunt laudati si criticati inclusiv furnizorii de hibiscus.
 

Tina

Active Member
Tina l-a capatat de la Alina (multumesc !), iar Alina l-a cumparat de la Hodnik.. e pe lista de furnizori.. :wink:
 

fixpix

Active Member
e super fain! nu te speria tina... din asta nu vreau sa tai!
oricum stii... eu is mai mult cu aia simpli...
mi se par mai pe gustul meu.
da de fain, e fain!
:mrgreen:
 
Sus