Hibiscus Punta Gorda Sunset

IoanaTweety

Active Member
Probabil Mihaela n-a vazut inca postarea ta, poti sa-i dai un mesaj privat. :D

Un calendar cu hibi ar fi suuper pt bucataria mea. :rofl:
 

miha

Member
Imi cer scuze, eu am incercat sa incarc prima poza, sa vad daca merge, dar cand am incercat sa vizualizez dupa ce am incarcat-o nu mi-a mai aratat nimic si am dedus eu ca a fost o incercare nereusita... Hibiscusul se numeste Punta Gorda Sunset si daca mai trebuiesc detalii, cu placere...
 

IoanaTweety

Active Member
Pai asta=i ca nu vreau sa-si faca altii calendare cu capodoperele mele :rofl: Pt mine imi fac eu home made. :oops:

Acusi vine email cu arhiva spre tine.

Albumul Germaniei e cumva al doamnei Uta Nauman, de la wunder? O urmaresc pe FB, numai frumuseti are.
 

IoanaTweety

Active Member
Pai si atunci pot sa scriu ce vreau pe ele, daca altii nu le vor. :nefericit: :rofl:

La noi oferta de calendare este sublima, dar lipseste cu desavarsire. Cu hibiscusi?? cred ca glumesti. abia am gasit unul acatarii, adica printata calumea cu munti. greu nene pe la noi.

Ai primit emailul?
 

miha

Member
Multumesc tare mult, Dan...n-am stiut ca este vorba si de premiu, pentru mine este pur si simplu o incantare sa ma pot bucura de florile lor si sa incerc sa le ofer cele mai bune conditii iarna, cand e piatra de incercare pentru toti crescatorii de plante din cei ce se lupta cu clima asemanatoare tarii noastre, mai ales in lipsa unei sere. Ca am incantat si ochii altor iubitori de frumos nu poate fi decat o mare bucurie pentru mine. Cred ca sunt la inceput colectionarii de hibiscus din tara noastra, de asta participarea n-a fost foarte mare, dar cred ca in timp vom vedea varietati foarte frumoase inflorind si pe taram romanesc...
Multumesc inca o data...si sper sa fim mai multi in viitor care sa putem incanta si delecta ochiul iubitorilor de frumos cu hibiscusii pe care-i crestem cu atata drag in casele noastre...
 

dana

Member
Miha,sincer,ma bucur ptr.tine :clap: :clap:
O recunoastere a dragostei tale ptr.acest plante din partea unui adevarat colectionar
 

IoanaTweety

Active Member
Multe felicitari Mihaela! Treaba e ca au mai ramas de pus niscaiva hibi in colectia ta, sper sa ma pot ocupa in viitor.
Felicitari inca o data si multumim ca ne-ai bucurat toata vara si toamna cu asemenea frumuseti.
Sper ca la anul sa pot arata si eu mai multe frumuseti, caci am mai achizitionat intre timp.
Dane, multumim pt implicare si sper totusi sa nu ne parasesti. :D
 

miha

Member
Va multumesc mult pentru vorbele frumoase, meritul e doar al florilor care sunt spectaculoase, eu doar mai trec din cand in cand pe langa ele sa-mi bucur ochiul cu gingasia lor...
Dan...si eu sper ca ne vei mai bucura cu frumusetea florilor si a pozelor tale, macar din cand in cand... :D
 

ana75

Member
felicitari Mihaela,e o adevarata placere sa urmaresc pozele cu hibii tai de fiecare data,sa ai cat mai multi.Pacat ca la noi nu prea ai de unde cumpara cu toate ca sunt multi iubitori. :eek:f: :eek:f: :eek:f:
 
Sus