Iazul meu- George

George

Member
Mi-am construit si eu un iaz in primavara anului trecut. Am tot sperat ca anul acesta voi mai face cateva modificari la el, n-am reusit si nici nu cred ca voi mai reusi pana la sfarsitul anului. Nu m-am documentat prea mult inainte de a incepe sa-l fac si mi-au scapat cateva greseli. Una dintre ele este faptul ca am sapat prea mult, adancimea e ceva cam mare- 1.75 m, iar din aceasta cauza pestii nu se vad decat cand vin la mancare.
Iata si cateva poze:
 

goodmans

Member
splendid
nu vad nimic rau ca l-ai facut la 175cm dimpotriva se intretine mai usor cu cat e mai adanc
e foarte bine ca ai multa umra la el.
 

angela draganoiu

Active Member
nuferii pe care atita i-ai cautat au inflorit foarte frumos si asta mai atenueaza faptul ca pestii stau ascunsi si nu ii vezi cum se joaca prin iazul tau.
 

delilu

Member
super. tocmai am vazut dimineata pozele de inceput cand il construiai. Si ma intrebam daca se pot pune nuferi..Dar avand plasticul acela pe fund cum ai pus nuferii si de unde i-ai adus? nu au radacini care trebuie sa se prinda de fund?
Super super...
 

emundin

Member
Felicitari ai reusit sa faci un iaz foarte frumos :) imi place broscuta :) as vrea si eu dar am destule din alea de balta :p
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Felicitari George, iazul e minunat. In mod cert cred ca e mai bine ca iazul e mai adinc pt ca si temperatura apei nu mai variaza asa de mult.
Mie imi pare destul de echilibrat..are si umbra suficienta si plante si adincime. Interesanta sopirla... ce e ? O salamandra cumva ?
 
Sus