Identificari de violete

lore_dana

New Member
Mai multe necunoscute...



Am vizitat albumul cu violete, dar pe acestea nu le-am gasit. Am cautat pe net... sunt atatea sute de hibrizi.... apelez la cunostintele dvs :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Cred ca primele doua sunt din seria Butterfly, dar n-am cum sa fiu sigura. O sa mai verificam.
 

manuela

Member
Multumesc pentru avatar, iar despre nume...cred ca conteaza pentru ca as fi vrut sa o includ intre varietatile din album! Poate, poate cineva o cunoaste... :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Poate daca ai spune care este furnizorul am stii de unde sa incepem cautarile. Asa la prima vedere n-o recunosc.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Manuela compara cu Penny Lover. Mie mi se pare ca seamana, dar fara s-o vad in realitate n-am cum sa fiu sigura.
 

manuela

Member
Pai si de unde o iau pe Peny Lover aia... :cry: nu ai pus nici un link, please help me! Plus ca isi schimba in continu culoarea...


P.S. Asta e ce am gasit la cautare ca fiind penny lover... http://www.steverd.com/violets/penny-lover2.jpg dar nu seamana, aia e movulie cu ceva galben vernil pe petalele de sus...insa nu mi-ar displace nici aia :rofl:
 

manuela

Member
Si mai am o celebra necunoscuta...avea un nume parca...dar l-am uitat :cry: ce iti e si cu batranetile astea! :rofl:
 
Sus