Ingrasamant lichid si pamant Guano

sicora fabian

Active Member
anamaria a spus:
Am incercat eu... Cat fermenteaza chestia aia, daca tii sticla inchisa si ai noroc sa nu explodeze... e OK. Ei... cand trebuie sa deschizi sticla... cat ai avea ficatul de sanatos, trei zile nu mai mananci nimic si esti alb ca varul. dar poate explodeaza sticla si atunci :rofl:
 

sicora fabian

Active Member
fredericocj a spus:
dragilor..ca si ingrasamantul GUANO de la firma Floraline germany, nimik nu se compara.
totul creste si se dezvolta spectaculos daca in apa cu care udati puneti acest ingrasamnt, 1 dop la 2 litrii apa, de 2 ori pe saptamana.
eu absolut tot ce vedeti la mine in gradina ud cu acest ingrasamant ce contine multe elemente minerale si guano-axcremente de pescarus.
plantele cresc foarte repede, santoase si infloresc foarte abundent iar culorile florilor sunt foarte vii, frunzele devin verde inchis, groase, iar bolile si daunatorii stau departe de ele. chair si magnoliile care se stie ca cresc incet pe parcursul unui an, au luat avant in inaltime cam 1 metru.
gama de ingrasaminte Floraline e extraordinara, iar GUANO este pe locul I (gama de ingrasaminte SUBSTRAL locul II)....dovada imi stau florile din gradina ce le puteti vedea la adresa de mai jos :D
va stau la dispozitie cu orice detalii sau intrebari :wink:
cornelia a spus:
Subscriu. Am folosit si eu guano anul trecut. Din pacate s-a terminat.
fredericocj a spus:
cornelia a spus:
Subscriu. Am folosit si eu anul trecut. Din pacate s-a terminat.
nu se mai gaseste la tine in zona? sau ai gasit altceva mai bun?
cornelia a spus:
Nu gasesc. Anul trecut am luat din Ungaria. Acum nici ei nu mai au.
fredericocj a spus:
cornelia a spus:
Nu gasesc. Anul trecut am luat din Ungaria. Acum nici ei nu mai au.
la mine in zona gasesc la un magazin de chimicale....-stiu ca suna ciudat- e drept ca e cam piperat pretul dar saptamanal acolo vine distribuitorul si aduce tot felul de ingrasaminte din gama Floraline.
am noroc ca si patroana magazinului e mare iubitoare de flori..si de cand i-am zis si a testat GUANO pe florile din gradina ei..aduce tot timpul gama asta de ingrasaminte la magazin. :D
Simina a spus:
Si la passiflore folosesti tot guano? Am vazut alata inflorita. Superba!
fredericocj a spus:
Simina a spus:
Si la passiflore folosesti tot guano? Am vazut alata inflorita. Superba!
daaaa...la absolut toate florile din curte si casa...GUANO face adevarate minuni cu plantele noastre!
 

Roxana

Active Member
fredericocj a spus:
dragilor..ca si ingrasamantul GUANO de la firma Floraline germany, nimik nu se compara.
totul creste si se dezvolta spectaculos daca in apa cu care udati puneti acest ingrasamnt, 1 dop la 2 litrii apa, de 2 ori pe saptamana.
eu absolut tot ce vedeti la mine in gradina ud cu acest ingrasamant ce contine multe elemente minerale si guano-axcremente de pescarus.
plantele cresc foarte repede, santoase si infloresc foarte abundent iar culorile florilor sunt foarte vii, frunzele devin verde inchis, groase, iar bolile si daunatorii stau departe de ele. chair si magnoliile care se stie ca cresc incet pe parcursul unui an, au luat avant in inaltime cam 1 metru.
gama de ingrasaminte Floraline e extraordinara, iar GUANO este pe locul I (gama de ingrasaminte SUBSTRAL locul II)....dovada imi stau florile din gradina ce le puteti vedea la adresa de mai jos :D
va stau la dispozitie cu orice detalii sau intrebari :wink:

cornelia a spus:
Subscriu. Am folosit si eu guano anul trecut. Din pacate s-a terminat.

fredericocj a spus:
cornelia a spus:
Subscriu. Am folosit si eu anul trecut. Din pacate s-a terminat.
nu se mai gaseste la tine in zona? sau ai gasit altceva mai bun?

cornelia a spus:
Nu gasesc. Anul trecut am luat din Ungaria. Acum nici ei nu mai au.

fredericocj a spus:
cornelia a spus:
Nu gasesc. Anul trecut am luat din Ungaria. Acum nici ei nu mai au.
la mine in zona gasesc la un magazin de chimicale....-stiu ca suna ciudat- e drept ca e cam piperat pretul dar saptamanal acolo vine distribuitorul si aduce tot felul de ingrasaminte din gama Floraline.
am noroc ca si patroana magazinului e mare iubitoare de flori..si de cand i-am zis si a testat GUANO pe florile din gradina ei..aduce tot timpul gama asta de ingrasaminte la magazin. :D

Simina a spus:
Si la passiflore folosesti tot guano? Am vazut alata inflorita. Superba!

fredericocj a spus:
Simina a spus:
Si la passiflore folosesti tot guano? Am vazut alata inflorita. Superba!
daaaa...la absolut toate florile din curte si casa...GUANO face adevarate minuni cu plantele noastre!
 

Camik

Active Member
De curand am achizitionat acest ingrasamant Guano de la Floraline germany.
As vrea sa stiu daca a folosit cineva si la orhidee produsul?
Multumesc anticipat de raspuns!
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
si eu vreau sa stiu , am luat produsul dar nu prea am informatii pe net despre el , si mi e cam frica cu el :rofl:
 

poxicuta

Active Member
Camik a spus:
De curand am achizitionat acest ingrasamant Guano de la Floraline germany.
As vrea sa stiu daca a folosit cineva si la orhidee produsul?
Multumesc anticipat de raspuns!
achizitionat din Romania?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
eu am dat mai putin vreo 13 lei si de aia ma miram de el , dar am citit topicul si vad ca am "bagheta magica" cu el in mana :evil:
 

kerkyra

Well-Known Member
Cred ca am vazut si in Baumax, am sa trec sa verific...


Am fost, nu era, dar stiu sigur ca am tinut in mana o sticla si scria undeva intr-un colt guano, mi-a atras atentia... Unde oare? :roll:
 
Sus