Inmultire hibiscus prin seminte

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Succes! Sa ne spui si noua daca reusesti si ideea din al doilea filmulet este buna.
 

Bagheera 14

New Member
Eu am reusit pina in prezent pe 1 portocaliu cu rosu este cit unghia de la deget de mare sa sper ca si vad semintele si unu a picat si era tot asa mare azi am mai incercat 2 sa vad daca ramin tot pe portocaliu un amestec polen rosu si portocaliu
Suces si voua .
 

Bagheera 14

New Member
Eu am crescut umiditatea din sera (este o sera mica provizorie anul asta ) cu o jumate de ora inainte de a face incercarile de a poleniza hibi ; care sunt in camera pe pervaz unde este si un calorifer nu tin capsulele si pica ca este prea uscat aerul asa cred eu
 
Ultima editare:

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Mersi Bagheera , dar pana acum cei de top la ce sfaturi mi-au dat au cam contrazis unele aspecte de acolo. Pacat ca nu vor zice niciodata tot , probabil meseria asta de polenizator ...se mosteneste mai greu :rofl:
 

ramona

Member
ok. eu ma gandeam sa ii mai tin un pic pana isi dau drumul la crescut. dar daca zici ca er fi ok mutati atunci ii mut. mersi de sfat...
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Pai lumina favorizeaza alte microorganisme in sol iar paharul nu are forma corecta , nu stiu cate gaurele are dar probabil nu mai multe ca la un ghiveci , nu neaparat despartit solul ci daca gasim un ghiveci pe marimea paharului ar fi foarte ok
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
cu siguranta mai bine decat in pahare , iar acum odata cu soarele primaverii isi vor da drumul la "aripi"
 
Sus