Kalanchoe

mycka_rose

Member
superbeeee, sunt pline de flori, sa le ai mereu asa, eu am 2 ghivece mari care inca nu dau semne ca ar vrea sa faca flori....mai astept 2 saptamani si le trec la "noapte" fortata.
 

Ioana

Member
Intrebare-intrebatoare: rezista kalanchoe sa fie plantata afara?

Ma bate gandul sa incerc la primavara ca am de unde sa iau lastari, dar ma tem ca la primul frig o sa se duca...

Multumesc,
 
Ioana, cred ca poti incerca, dar inainte de a venii frigul le pui iar in ghiveci si le bagi in casa. Asa se procedeaza si cu muscatele (nu cele curgatoare).Daca ai destui puieti poti incerca :wink: :wink:
 

Ioana

Member
@ rodica_05: as vrea, dar nu cred ca se va intampla vreodata :)
@elene_luminita: pai, cam asta era ideea, ca am cateva kalanchoe si as risca un experiment.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu-i nici o problema sa le plantezi afara, insa nu uita de ele atunci cand vine frigul. Si de asemenea in perioada calduroasa, va trebui sa le uzi destul de des.
 

popescu gp

Well-Known Member
Frumoasa kalanchoe curgatoare.Este si de culoare portocalie diferind de cea rosie prin culoare si forma frunzei.Daca doreste cineva si alte lamuriri sa ma contacteze
 

Roxana

Active Member
este Kalanchoe manginii, nu?
din asta am primit si eu doi lastari (multumesc ghia_don :*) si tot cresc. debea astept sa sa infloreasca.
 

Roxana

Active Member
vad ca a ta este destul de mare. cred ca si a mea mai are de crescut pana sa infloreasca.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Fratilor, surorilor, uite asa cade omu' in pacat! Mai vede o plantuta inflorita aici, una colea, si gata, l-apuca fandaxiile si umple casa de flori :rofl: :rofl:
Nimf3, frumoase foc, sa iti traiasca!
 

Kalli

Member
a obtinut cineva kalanchoe din seminte?! m-am speriat cat de mici sunt semintele :eek: si nu stiu cum sa procedez exact....
 
Sus