Leroy Merlin

lexa

Member
http://www.leroymerlin.ro/

Au deschis de curand, si am ajuns si eu astazi la ei, in cautare de substrat ptr orhidee. Am ramas placut impresionata de preturi, am luat farfurioare la 0,29 si 0,39 ron; ghivecele si mastile erau si ele ieftine. Ca plante, am vazut phale inflorite la 18 ron(inclusiv albastre la 40 ron fata de 80 cat erau in Bricostore), niste cambrii dragute, medinilla, ceva starteri de violete(doar mov si roz, din pacate), crizanteme la 3 si 10 ron si altele. Eu am plecat acasa cu o Physalis la 30 ron. Am vazut si bulbi de primavara, foarte ok ca pret. Nu au o gama foarte variata de plante, dar sunt destul de bine ingrijite. Ai, in schimb, de unde alege in materie de ghivece, scarite si alte nebunii de gen.
Eu zic ca merita data o fuga.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu stiu cum e magazinul dar site-ul de prezentare este fooooooooooarte misto!Mi-a placut la maxim :D
Din ce am vazut preturi nici mai mari si nici mai mici fata de alte parti .Daca ai drum merita sa intri cred....
Multumim ca ni l-ai aratat :rose:
 

doina2009

Member
La Leroy MERLIN, au cattleya.
Culoarea va fi o supriza pentru cine cumpara, deoarece florile sunt cu bobocii in formare.
 
Sus