Mandevilla splendens

Tina

Active Member


Daca mai e un subiect pe tema asta, cer scuze moderatorilor, nu am reusit sa il gasesc.. :oops: :oops:
 

Kati

Active Member
Si la noi am vazut intr-o florarie una roz si una alba. Au flori uriase si frunze mari, sunt plante superbe! Doar loc sa ai unde s-o pui, si banuti in buzunar... costa 120 lei. :roll:
 

fixpix

Active Member
daisy111 a spus:
:eek: foarte frumoasa floricica!Dar nu este un leandu?
HAHAHA

misto intrebare daisy...

cum de inca nu ti-a dat tina cu "tigaia" in cap ?

hehehe....dar drept sa zic...seamana cu floarea de leandru...doar ca e marita de cateva ori.

:rofl: :rofl: :rofl:
 

Tina

Active Member
Haide, mai Calin, chiar asa rea par sa ii dau fetei cu tigaia in cap ? :eek: :eek:
Azi vroiam sa fac o poza la frunze, sa ii arat ca nu e leandru.. :wink: :wink:
Eu am dat pe ea 15 eur, si tot mi s-a parut scumpa.. :)
 

fixpix

Active Member
ei lasa...ca tai butasi, ii inradacinezi si ii vinzi. cat ai zice "mande" iti scoti banii!
io am dipladenia, 2 buc. amandoua intr-un ghiveci fain de lut... alba si rosie. sunt super. deocamdata imi ajunge!

:)
 

daisy111

Active Member
:oops: :oops: Imi cer scuze daca am gresit punand intrebarea!!! Invatare de minte pt mine! :( Dar eu asa am crezut pt ca mi s-a parut ca seamana putin floarea cu cea a leandrului :oops: iar despre respectiva floare sincer nu auzisem si nu am mai vazut! :oops: :( cum deabia ieri am descoperit floarea pandorea,nu stiam nici ce ea. :oops:
 

Tina

Active Member
Daisy, te rog sa nu iti ceri scuze, ca nu ai de ce.... fii serioasa... mai ales ca floarea chiar seamana cu cea a leandrului... :wink: :wink:
 

mymo

Active Member
Floarea e foarte frumoasa,sa-ti traiasca Tina!
Daisy nu te supara :* ......Calin e RAU :suparat:
 

daisy111

Active Member
Multumesc mymo!!!!! :* :hug: ...nu ma suparasem,eram putin dezamagita crezand ca am deranjat,dar se pare ca nu. :D :hug:
 
D

dyayzh

Guest
Stii ce patesc cainii rai? Se pun in lant. Cand te insori??? :rofl:
 

fixpix

Active Member
de ce? sa ne faci cadou un ...lant???
sa iti dau marimea de la..... gat ?
:mrgreen:

nu ma insor... stai linistita. daca as face-o ar fi mai mult pentru tort :)

si...cadouri... numai in bani!

e mai usor de fugit in lume cu ei!

cum ar fi sa fug cu un prajitor, un aspirator, un frigider dupa mine???
 

Tina

Active Member
fixpix a spus:
nu ma insor... stai linistita. daca as face-o ar fi mai mult pentru tort :)

si...cadouri... numai in bani!

e mai usor de fugit in lume cu ei!

cum ar fi sa fug cu un prajitor, un aspirator, un frigider dupa mine???
Dai in scris ?? Sa vedem cit o sa te "tina"... :rofl: :rofl: :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Doamne Dumnezeule...........pe baiatul asta trebuie sa fim cu ochii ca pe butelie sa prevenim biata faptura care intimplator s-ar putea indragosti prin absurd de el dupa ce vorbe da pe gura :suparat: dar.....stiu ca are si simtul umorului asa ca..........il iertam SI de data asta :evil:
 

mymo

Active Member
Da Gabiuto,e un dulcic :p chiar daca uneori inteapa cu limba lui ascutita,stim toti ca glumeste.
 
D

dyayzh

Guest
Fixulet..nu ai inteles....insuratoarea te-ar linisti, gen lantul :rofl: Ca vin copiii, problemele.....nu mai ai timp sa confuzi o floare exotica cu leausteanul doar ca sa o necajsti pe Tinuta :rofl:
 
Sus