Narcise

nicol

Member
What? Au inflorit narcisele? Ori e la voi mai cald, ori sunt eu prea prinsa in treburile zilnice de n-am vazut nicio miscare in gradina mea. Am si eu trei crocusi infloriti si atat.
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumoase!
La noi abia au inceput sa se intredeschida primii boboci din gradinile blocurilor, unde sunt in locuri mai ferite.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
In partea de vest a tzarii a venit primavara mult mai devreme anul asta.

nicol a spus:
What? Au inflorit narcisele? Ori e la voi mai cald, ori sunt eu prea prinsa in treburile zilnice de n-am vazut nicio miscare in gradina mea. Am si eu trei crocusi infloriti si atat.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
nicol a spus:
What? Au inflorit narcisele? Ori e la voi mai cald, ori sunt eu prea prinsa in treburile zilnice de n-am vazut nicio miscare in gradina mea. Am si eu trei crocusi infloriti si atat.
Narcisele e si normal sa fie grabite cand pe la noi de 8 martie erau infloriti caisii!
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
veretregn a spus:
Mă gândeam la narcisele tale și le-am găsit aici, din nou... parcă am întâlnit un vechi prieten.
Uite aici completare veretregn.... :) :)

Sezonul narciselor e in plin avint:























 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Ma tot minunez de cativa ani cat de frumoase sunt, Geo! Si cat de multe varietati ai colectionat :D
 

laural

Well-Known Member
Vai ce-mi plac :dans: :dans: . Anul asta am si eu pt. prima data si ma uit la cele 4-5 soiuri inflorite ca la soare :indragostit:
 

laural

Well-Known Member
:oops: Corect, ai dreptate. Doar ca ma mobilizez greu. I-am plantat in gradina din fata blocului ( vecinul care are gradina langa mine, m-a ajutat si a urcat gardul de imprejmuire pana la 1.60 :rofl: )
Si asa se uita cartierul la mine ciudat...daca ma mai vad oamenii si cu aparatul de fotat, clar zic ca-s dusa :tavalit:
 

adrianam

Well-Known Member
Si eu tot asa, abia in toamna am achizitionat mai multe tipuri de narcise si acum asa ma invart in jurul lor, nici nu-mi vine sa ma apuc de treaba pana nu le privesc sa ma satur! :oops:
Oricum sunt multumita ca sunt parfumate aproape toate!
Dar nu-mi vine sa rup din ele si sa aduc acasa in vaza!
Aseara am reusit sa fac ceva poze, unele nici nu au apucat sa se deschida bine :rofl: :

, , ,

, ,
 

carla

Active Member
laural a spus:
:oops: Corect, ai dreptate. Doar ca ma mobilizez greu. I-am plantat in gradina din fata blocului ( vecinul care are gradina langa mine, m-a ajutat si a urcat gardul de imprejmuire pana la 1.60 :rofl: )
Si asa se uita cartierul la mine ciudat...daca ma mai vad oamenii si cu aparatul de fotat, clar zic ca-s dusa :tavalit:
:rofl: :rofl: cunosc si eu treaba asta cu pozele
Eu sunt la mine in gradina si tot m-au intrebat niste vecini de ce fac poze la flori. Am ajuns sa ma uit peste gard cand ies cu aparatul foto, sa nu fie vreun vecin prin preajma
 
Sus