Obiecte decorative in gradini

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
:rofl: Eu trebuie sa protejez florile de ele. Am 7 pisici + vizitatori din vecini.
Acum 2 ani erau geloase. Daca dadeam atentie unei flori, cum ma intorceam cu spatele o gaseam culcata la pamant. Ajunsesem sa leg florile de tarusi, doar ca sa stea in picioare!
Anul trecut mi-au distrus cativa trandafirasi proaspat prinsi din butasi: s-au tavalit pe ei :roll:
Anul acesta am infipt bete in jurul tuturor trandafirilor tineri :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Re:

Caramell a spus:
:rofl: Eu trebuie sa protejez florile de ele. Am 7 pisici + vizitatori din vecini.
Acum 2 ani erau geloase. Daca dadeam atentie unei flori, cum ma intorceam cu spatele o gaseam culcata la pamant. Ajunsesem sa leg florile de tarusi, doar ca sa stea in picioare!
Anul trecut mi-au distrus cativa trandafirasi proaspat prinsi din butasi: s-au tavalit pe ei :roll:
Anul acesta am infipt bete in jurul tuturor trandafirilor tineri :rofl:
Ai vreo solutie si pentru niste trandafiri mai zdraveni, asa, si pentru un Saint Bernard care iubeste sa se tavaleasca prin ei???Pe New Dawn ii sapa, sistematic, la astia le-am pus gard. Mai nou, se aseaza direct in tufa mea de Fairy :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Saint-Bernard? Mamaaa, la ala iti trebuie camasa de forta, altfel nu-l opresti la cat e de mare :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Sa fac poze cum arata tufele dupa ce se aseaza in ele??? Zici ca le-a lovit trenul... si pe mine strechea atunci cand le vad :rofl: :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Hai ca suntem off topic dar pot sa spun ca eu am decoratiuni vii in gradina :rofl: :rofl:
Uite infractoarea: e fetita si e al patrulea membru al familiei de aproape 7 ani :D
 

nina77

Member
E adorabila infractoarea, sa-ti traiasca! :D
Chiar daca mai face prostioare sunt convinsa ca nu te poti supara pe ea.
 

Marie

Member
Ce mutra are! E foarte frumoasa.
Fetita mea l-a facut pe cainele nostru vegetarian; mananca doar flori de trandafiri. Cum punem mana pe o floare, in secunda urmatoare dispare (o mananca.)
 

lucia2002

Active Member
In speranta ca si altii vor posta fotografii cu obiectele decorative ce le impodobesc gradina, va prezint o achizitie mai noua:



dar si alta mai veche
 

lucia2002

Active Member
Pentru ca nu prea ma invrednicesc cu postarile la topicurile preferate, ma invart deocamdata in sfera decoratiunilor cu tema ...lacustra!

 

sorina

Active Member
lucia2002 a spus:
Casutele pentru pasari


in rimul rind vad ca demuuuuuuuuuuuuuuuuult adica tareee demult nu s_au mai postat poze cu obiecte decorative de prin gradini desii am apucat sa arunc o privire prin gradinile de pe forum se gasesc foarte multe obiecte decorative foarte frumoase si interesante fie ca sunt cumparate fie ca sunt realizate personal .
Felicitari lucia , foarte interesanta si frumoasa casuta de pasarele .
Si bruscuta cantareata imi place .
Am sa va postez cite ceva de prin noua mea gradina . Zilele urmatoare , acum sunt in pauza si trebuie sa zbor imediat la lucru .
 
Sus