"Ochi" de ...hibi

sini

Well-Known Member
deocamdata doar el e inflorit
Holliday Yellow

am mai gasit unul inflorit.e Wallflower
 

albela

Active Member
E Anna Elisabeth inflorit mai spre alb. Alte flori au avut o nunata mult mai spre galben. Asa:
 

corinap

Member
Este posibil ca un hibi care are ochi alb sa infloresca cu ochi rosu-grena :?: :?



Furnizorul mi-a spus ca la noi niciodata nu va face floarea asa ca nu suntem la tropice :tavalit: dar eu nu cred.Mi-a dat alta planta :eek:
 

Nina

Member
Sincer Corina, si eu cred la fel! Uite cum a inflorit la mine Cajun blue (e drept ca nu are culoarea din poza, dar oricum...):
 

corinap

Member
Nina,daca era si a mea ca a ta,as fi inghitit galusca dar cu Peggy Walton.... :?
Si nu este singura nepotrivire;
Am cerut New petiet
si am primit Audrey
 
D

dyayzh

Guest
Corina, la tine diferenta este foarte mare. In general acesti hibi nu infloresc de 2 ori identic, dar nici asa de diferit :(
 

Nina

Member
Daca sunt luati de la Exotica sigur a gresit, Herck e un pic (mai mult) mai ametit. Si eu am primit in loc de unul ce parea albastru in poza unul rosu cu galben. De asta am spus ca ai dreptate si este alta planta, nu ce ai comandat tu.
 

corinap

Member
corinap a spus:
Este posibil ca un hibi care are ochi alb sa infloresca cu ochi rosu-grena :?: :?



Furnizorul mi-a spus ca la noi niciodata nu va face floarea asa ca nu suntem la tropice :tavalit: dar eu nu cred.Mi-a dat alta planta :eek:
corinap a spus:
Nina,daca era si a mea ca a ta,as fi inghitit galusca dar cu Peggy Walton.... :?
Si nu este singura nepotrivire;
Am cerut New petiet
si am primit Audrey
 

corinap

Member
Pe primul l-am cumparat cu numele de Cajun Blue si al doilea New Petiet,la fiecare,a doua poza este cum a inflorit la mine.
 

corinap

Member
Am comandat asa(poza e a vanzatorului,nu a mea)



si a inflorit la mine,asa;




Am comandat asa(poza e a vanzatorului,nu a mea)



si a facut floare prima data,asa;

[/quote]

apoi,asa;




acum ai inteles?
 

corinap

Member
Multumesc pentru raspuns si la fel am crezut si eu,ca sunt alte plante.Herch este neserios,m-am suparat si n-o sa mai comand nimic de la el :(
 

corinap

Member
Ce mai conteaza,oricum este super frumos .Eu m-am cam saturat de cei cu ochii rosii,asa ca m-am orientat spre cei cu ochii albi ,roz,galben sau foarte inchisi la culoare (grena spre negru) si cu mai multe culori intr-o floare :wink: si acestea mai inchise la culoare :wink:
Fiecare cu nebunia lui, :evil: :twisted:
 
Sus