Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

anyny

Member
pai cum crezi...am citit aici ca fetele deja le-au scos...oricum nu mai e asa de frig si noaptea nu scade temperatura mai jos de 5 grade.eu mi-am scos cactusii pe balcon ieri. :)
cred ca ar fi deja cazul sa le calesti :)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Ale mele toate sunt afara,si cele micute prinse din lastari primavara asta.Nu are absolut nimic niciuna!Dimpotriva incep sa lastareasca!
 

popescu gp

Well-Known Member
passiflora

Nu stiu cum va laudati cu passsiflorele dar la mine si caErulea ce am dat-o afara nu merge bine caci noaptea este foarte frig in Dobrogea ,cele din minisera din bucataria de vara se dezvolta bine caci au soare ,si caldura peste zi ,care se mentine cat de cat si noaptea
 

nutilepadat

Active Member
Si eu le-am scos afara de sambata,se pare ca Anastasia a facut ceva figuri(s-a pleostit putin),dar imi asum riscul ,m-am saturat de ele in casa :(
 

Raven77

Member
Imi doresc enorm de mult Passiflora edulis cu fructe mov. Va rog mult! Aveti cumva de vanzare? Scuze pt off-topic!
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
De ieri am plantat o parte din passi caerulea în grădină, iar restul îl păstrez în ghiveci. Vreau să observ ccomparativ cum evoluează.

Tot de ieri mai am o altă passi - sper să mă ajutaţi s-o identific.
 

popescu gp

Well-Known Member
passi

Eu inca de frica nu am scos passi afara ;doar caeruleile dar nu le merge bine din cauza diferentelor mari de temperatura noapte -zi
 

aleynad

Active Member
Moderator
passi a mea Coerulea cred ca a murit :cry: :cry:


am scos afara ieri passiflorele Kaiserin-Eugenie si Victoria
De dimineata aratau foarte bine, vesele amandoua :D
 

mymo

Active Member
Ce face omul cand n-are ce face?
Scoate passiflorele afara :x sunt foarte suparata,pe toate le-a prins frigul si le-a albit frunzele :(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus