Paulownia

sigur ca ma tenteaza. uita-te prin cutii , te rog....
PS: nu vreau sa fiu carcotas, dar in cat timp iese ceva din samanta? .... ca gluma, in 2000 cand am cumparat terenul am platat semninte de gladita, dupa ce in prealabil le-am si tinut in apa/si oparit..ce mai, ca la carte... anul trecut mi-au rasarit si ma intrebam ce dracu creste acolo si cum naiba au rasarit in linie.... :)
 
Gabiuta a spus:
Ares ce mi-ai aratat tu este copacul in sine nu o adresa.Eu ti-am zis ca am vazut la una din serele de pe DN! unde am fost cu niste prieteni sa cumparam minunea aia.
Daca or mai avea :? asta nu mai stiu.........
nuuuu, nenea vinde, daca te uiti la contact, vezi ca locuieste undeva pe DN1A... credeam ca poate fi... tkx
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Daca deschizi se vad numai cruciulite rosii in partea de sus unde ar trebui sa apara datele de contact de care vorbesti........sorry dar asta e :mrgreen:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sigur nu de acolo.Dar multumim de informatie .Am vazut albizia si cocopeat.Deci trebuie de retinut.
"Tkx".
 

gomez99

Well-Known Member
incoltesc in 2 saptaminii. nu e greu. rasar cam 50%. da in primul an trebuie sai ii tii in casa, si apoi sa ii aclimatizezi treptat. puii sint f sensibili la curenti de aer si umezeala.
mai uit peste weekend si daca dau de ceva strig.
 

gomez99

Well-Known Member
n-a fost weekend da am aruncat o privire in cutii. am vreo duzina de seminte. da-mi o adresa pe MP.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dragalasilor sfatul meu este sa verificati credibilitatea furnizorilor inainte sa plasati comanda. Ca sa nu aveti necazuri mai tarziu. Stiti vorba aia: "masoara de doua ori si taie o data".
 

tranda09

Member
Am plantat Paulownia primit de la firma Teba. Are 1m si a costat 40 ron.Nedumerirea mea este ca doamna Dumitrescu(Teba) mi-a spus ca dupa plantare trebuie sa-l tai de jos ca sa creasca mai repede, dar mi-e mila sa fac asta. Aveti experienta cu acest copac?
 
Sus