Plante perene

iudit

Well-Known Member
Moderator
Da,da,preturi foarte bune si vor fi prezenti la Expozitia de la Cluj!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu nu stiu de ce nu ati apelat pina acum la acest furnizor.Dar ...am facut-o eu.
Am fost fooooarte multumita .Comanda a fost mai consistenta dar din pacate plantele se epuizasera si nu a putut trimite tot ce doream .Insa tot ce a trimis a fost marisor (4-5 lei o planta????ce putem dori mai mult???Nu?) si s-au prins toate.
Asa ca este o sursa foarte buna pentru cei ce doresc plante cu flori in gradini mai ales la preturi mai mult decit rezonabile.
Ii multumesc mult Anei care m-a ajutat.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Scuze am uitat ceva esential:in dreptul fiecarei plante au o mica descriere cu tot ce intereseaza cumparatorul iar daca aveti nelamuriri un telefon (sau un email) rezolva problema.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
cu placere Gabiuta , pacat ca nu am gasit tot ce ai vrut !
acum sunt multe plante care sunt indisponibile ,dar la primavara vor avea iarasi ,si toate plantele sunt crescute aici ,deci nu exista posibilaitatea sa nu se adapteze !
in general toate sunt in jur de 5-6 lei ,Parca una a avut Gabiuta cu 12 lei dar nu mai stiu ce era :oops: ca na ... a vrut numai raritati :rofl:


eu am luat doua lavande inflorite ,tufe mari cu 6 lei buc ,le-am plantat si infloresc incontinuu ,nu au suferit deloc ! :D
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu stii ca au fost prezenti la Cluj la expo?De la ei am luat eu cate ceva.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
cand am fost la ei mi-a placut ce am vazut ! plantele sunt tinute afara ,,nu in sere ,deci nu sunt protejate ! unele sunt umbrite dar marea majoritate sunt afara in soare ,vant ,ploi ce o fi ! nu exista riscul ca dupa ce il plantezi in gradini sa fie arse de soare sau sa ai alte surprize de acest gen :D
 
Sus