Planteo - bulbi de flori Olanda

LadyBug

Well-Known Member
Eu stiu ca "bulbii"(ca nu sunt de fapt bulbi) de frezii au nevoie de 3 luni de frig (dar nu cu prea mult minus) ca sa infloreasca
 

LadyBug

Well-Known Member
Perfect, atunci si eu pot sa-i plantez, si mie mi-ati trimis bonus cativa, eu cand cumparam frezii ii tineam la frigider de obicei, asa ca intotdeauna infloreau la sf iernii sau inceputul primaverii.
 

monika 82

Well-Known Member
O sa analizez si eu oferta dvs, desi am mai facut o cda de narcise in urma cu cateva luni, reducerile de acum , ma tenteaza sa fac o noua cda :)
 

LadyBug

Well-Known Member
Eu am cam terminat anul asta cu comenzile, nu de alta, dar nu mai accepta ai mei coletele :p
Am primit si eu 4 frezii cadou si le-am plantat abia ieri in pamant de cartita, abia astept sa le vad inflorite. Mai am din anii trecuti frezii dar majoritatea sunt foarte mici, asa ca nu voi avea multe flori in primavara. Chiar pare bun pamantul asta de cartita, l-am luat de pe un teren de curiozitate, ca tot am citit despre el, si cum am vazut musuroaiele, am pus intr-un sac niste pamant de acolo. :-D
 

liliann

Member
Alexandru, in primavara veti avea pe stoc stoc hemerocallis si bujori? Daca da, vor fi cei care suntdeja afisati pe site, sau vor fi si alte modele?
 
Alexandru, in primavara veti avea pe stoc stoc hemerocallis si bujori? Daca da, vor fi cei care suntdeja afisati pe site, sau vor fi si alte modele?
Referitor la hemerocallis, cel mai probabil doar o mica parte din cei de pe site vor mai fi anul acesta. In schimb vom adauga alte varietati.
Cred ca vom renunta la bujorii de pe site, vom aduce alte soiuri clasice, ieftini, dar de calitate.
Incepand din februarie vom putea prelua comenzi in avans!
Va multumesc pentru interesul manifestat!
Daca mai aveti intrebari, va stau la dispozitie.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Postarile care nu au legatura cu subiectul au fost mutate la locul potrivit. Rog noii membri sa tina seama de tema topicului in care posteaza, altfel se pot crea neintelegeri. Apreciez felul in care ati aplanat un posibil conflict.

Domnule @tudose_al3xandru, posturile dumneavoastra nu vor mai avea legatura in noul context, asa ca le puteti sterge.
 
Postarile care nu au legatura cu subiectul au fost mutate la locul potrivit. Rog noii membri sa tina seama de tema topicului in care posteaza, altfel se pot crea neintelegeri. Apreciez felul in care ati aplanat un posibil conflict.

Domnule @tudose_al3xandru, posturile dumneavoastra nu vor mai avea legatura in noul context, asa ca le puteti sterge.
Multumesc frumos pentru ajutorul oferit! Le-am sters!
 
Sus