Planteo - bulbi de flori Olanda

Lorelay

New Member
sper ca macar bulbii de lalele sunt ok.am comandat la dvs in primavara un crin fudge si niste gladiole. desi m ati asigurat ca va inflori crinul, acest lucru nu s a intamplat.a crescut o tija de vreo 20 cm si atat,floare ioc. gladiolele au fost ok,dar nu era nici o diferenta la marimea bulbului (am comandat si de pe alt site).
 
sper ca macar bulbii de lalele sunt ok.am comandat la dvs in primavara un crin fudge si niste gladiole. desi m ati asigurat ca va inflori crinul, acest lucru nu s a intamplat.a crescut o tija de vreo 20 cm si atat,floare ioc. gladiolele au fost ok,dar nu era nici o diferenta la marimea bulbului (am comandat si de pe alt site).
Toti bulbii sunt verificati inainte!
In mod normal ar fi trebuit sa infloreasca in vara crinul Apricot Fudge. Inflorirea nu tine numai de bulb. Posibil sa fi fost influentat de alti factori.
Referitor la bulbii de gladiole, toti sunt de marimea infloririi, au circumferinta specificat la fiecare soi in parte.
Va multumim!
 

Lorelay

New Member
Toti bulbii sunt verificati inainte!
In mod normal ar fi trebuit sa infloreasca in vara crinul Apricot Fudge. Inflorirea nu tine numai de bulb. Posibil sa fi fost influentat de alti factori.
Referitor la bulbii de gladiole, toti sunt de marimea infloririi, au circumferinta specificat la fiecare soi in parte.
Va multumim!
nu stiu ce alti factori,pt ca ceilalti crini din gradina au inflorit. poate faptul ca mi l ati trimis in mai, desi comanda era din martie,nu stiu. il astept anul viitor la inflorit. gladiolele au inflorit, nu am avut probleme cu ele
 
Comercializam bulbi MARI de ghiocei elwesii la doar 90 de bani / buc. !
Bulbii au circumferinta 6/7 cm spre deosebire de cei care se gasesc de obicei in comert care majoritatea au circumferinta 4/5!
Se planteaza in aceasta perioada in infloresc in februarie - martie!

Livram rapid prin Posta sau curier. Detalii pe pagina noastra planteo . ro
Comercializam si multe alte tipuri de bulbi:
- peste 100 de soiuri de lalele;
- peste 40 de soiuri de narcise;
- peste 20 soiuri de zambile;
- crini, ghiocei, irisi, frezii, anemone, piciorul cocosului, allium si multe altele!

Livram doar bulbi MARI si sanatosi, verificati cu atentie inainte de livrare! Va asteptam! Va multumim!

bulbi-ghiocei-mic.jpg
 

Atașamente

Ultima editare:
Infloresc in iunie! Plantarea se face in aceasta perioada! Click aici: http://www.planteo.ro/bulbi-flori-toamna/bulbi-de-crini
Oferim bulbi MARI si sanatosi de crini martagon Manitoba Morning la pret redus, doar 7,9 lei bucata!
Pretul mediu de vanzare pentru un astfel de bulb este de obicei de peste 15 lei (echivalentul in lei).

Livram rapid prin Posta sau curier. Detalii pe pagina noastra planteo . ro
Comercializam si multe alte tipuri de bulbi:
- peste 100 de soiuri de lalele;
- peste 40 de soiuri de narcise;
- peste 20 soiuri de zambile;
- crini, ghiocei, irisi, frezii, anemone, piciorul cocosului, allium si multe altele!

Livram doar bulbi MARI si sanatosi, verificati cu atentie inainte de livrare! Va asteptam! Va multumim!
bulbi-crini-manitoba-morning-2-500x500.jpg bulbi-crini-martagon-frunze-500x500.jpg
 
De vanzare din stoc cu LIVRARE RAPIDA prin Posta sau curier:
- peste 100 de soiuri de lalele;
- peste 40 de soiuri de narcise;
- peste 20 soiuri de zambile;
- crini, ghiocei, amaryllis, irisi, frezii, anemone, piciorul cocosului, allium si multe altele!
Livram doar bulbi MARI si sanatosi, verificati cu atentie inainte de livrare! Va asteptam pe pagina noastra www.planteo.ro Va multumim! a-mix.jpg
 
Infloresc in iunie! Plantarea se face in aceasta perioada! Click aici: www.planteo.ro/bulbi-flori-toamna/bulbi-de-crini
Oferim bulbi MARI si sanatosi de crini martagon Arabian Knight la pret redus, doar 6,9 lei bucata!
Pretul mediu de vanzare pentru un astfel de bulb este de obicei de peste 15 lei (echivalentul in lei).

Livram rapid prin Posta sau curier. Detalii pe pagina noastra planteo . ro
Comercializam si multe alte tipuri de bulbi:
- peste 100 de soiuri de lalele;
- peste 40 de soiuri de narcise;
- peste 20 soiuri de zambile;
- crini, ghiocei, irisi, frezii, anemone, piciorul cocosului, allium si multe altele!

Livram doar bulbi MARI si sanatosi, verificati cu atentie inainte de livrare! Va asteptam! Va multumim!
Click aici: www.planteo.ro/bulbi-flori-toamna/bulbi-de-crini
bulbi-crini-arabian-knight-nou-A2.jpg
 
Bulbi MARI de lalele Allegretto la pretul de doar 1,2 lei buc/ Bulbii au circumferinta 11/12 cm.
Se planteaza in aceasta perioada!

Livram rapid prin Posta sau curier. Detalii pe pagina noastra planteo . ro
Comercializam si multe alte tipuri de bulbi:
- peste 100 de soiuri de lalele;
- peste 40 de soiuri de narcise;
- peste 20 soiuri de zambile;
- crini, ghiocei, irisi, frezii, anemone, piciorul cocosului, allium si multe altele!

Livram doar bulbi MARI si sanatosi, verificati cu atentie inainte de livrare! Va asteptam! Va multumim!
Click aici: www.planteo.ro/bulbi-flori-toamna/bulbi-de-crini
a-bulbi-lalele.jpg
 
Sus