pomisorii mei (realizari, probleme)

marq

Member
Te mai pui acuma la cateva kg in plus de dragul artei, la urma urmei s-au inventat tot felul de masinarii de ridicat. Am vazut pe internet cum aduc unii copacii la stilizat cu camionul si de acolo cu motostivuitorul, probabil bonsai de exterior netunsi de ani buni ca devenisera copaci in toata firea.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
ovidiu1964 a spus:
in primul rand asa un pom necesita o radacina si o coroana :)

de acord , dar nu vin cu macaraua sa l mut :rofl:

poate si solul sa fie de vina

marq a spus:
Te mai pui acuma la cateva kg in plus de dragul artei, la urma urmei s-au inventat tot felul de masinarii de ridicat. Am vazut pe internet cum aduc unii copacii la stilizat cu camionul si de acolo cu motostivuitorul, probabil bonsai de exterior netunsi de ani buni ca devenisera copaci in toata firea.
tu probabil ai deja motostivuitor la smochinul tau :tavalit:
 

marq

Member
he he, o fi el vasul maricel dar smochinul e inca mic... cel putin pana dau caldurile si o ia la galop in sus.
 

ovidiu1964

Member
mai Iesenii astia, numa la mame si mamele se gandesc :)
ieri am bagat foarfeca in 2 ienuperi


acu urmeaza sa le mai si leg ramurile sa le pozitionez
 

marq

Member
Ramura din dreapta mi se apre sau pleaca de la acelasi nivel cu cea din stanga? Daca e asa, cred ca o sa renunti si la ea curand.
 

marq

Member
:) nu te intreaba vecinii ce e cu cioatele din fata casei si de ce nu pui flori?
Nu stai deloc, da-i inainte.
 

marq

Member
Impresionanta colectie sa-ti traiasca toti si sa ajuga bonsai. (Am mai scris o data dar vad ca nu a aparut.)
 
Sus