Seminte

irinabv

Active Member
Moderator
Multumesc. Mi-am comandat un plic desi nu e timpul lui acum. Si un plic de seminte de eucalipt :)
 

ena

Member
Eu mi-am luat seminte de la ei si au iesit toate plantele (am luat si seminte de cactusi). Plantutele de bumbac au 10-15 cm... :D
 

armeana

Member
Irina ai nevoie doar de o seminta de tutun,el creste pana la 2 metrii inaltime depinde de specie ,parintii mei puneau inainte de revolutie
 

dana_rusu

Member
eu am cumparat delonix am urmat instructiunile de pe site si deja de sambata de cand le-am pus a dat coltul la unele seminte dar...urma alege
 

iris

Active Member
armeana a spus:
Iris ,pe langa pretul lor, taxe postale cat ai platit ?
Ieri am primit un mail de la ei mi-au pus la posta coletul si este specificat si cat ma costa expedierea prin posta 9.50 Ron.
 

brishtara

New Member
Buna,
pana la urma comanda se face pe seminte.de sau . ro???

Multumesc

A luat cineva semnite de petunii sau panselute? :?
 

Fleur

Active Member
Am luat eu seminte de mai multe feluri, printre care si de panselute crete si de 3 saptamani din toate semintele pe care le-am pus n-am decat 2 plantute de bumbac. Pansele...ioc, beaucarneea ...la fel. Azi am mai pus o serie de pansele, de data asta mai multe poate-mi iese si mie una :)
 
Am cumparat si eu mai multe feluri de seminte si mi-au iesit dupa lungi asteptari 3 garofite :?
Chiar ma intrebam sa mai cumpar de la ei sau nu :?
 
Sus