Solidago

kerkyra

Well-Known Member
Cine ma ajuta sa scap de solidago? :-D L-am "mostenit" in gradina, l-am tratat frumos si acum s-a intins peste tot. Nu ar fi asa rau, ca e un galben frumos, dar mi-a invadat cateva locuri unde nu l-as dori. Asa ca vreau sa dau din el, 3, 4, 5 lei tufa (radacinile), functie de marime.

Accept si schimburi cu plante de gradina nepretentioase.
 

RaluKa

Member
Buna seara, eu as dori 2 radacini. Daca doriti va pot trimite la schimb iris germanica Indian Chief. Multumesc
 
Ultima editare:

kerkyra

Well-Known Member
Sigur ca vreau, imi plac irisii si am tot adunat dar mai gasesc loc. Vorbim pe privat despre detalii.
 

gabrielais

Active Member
Buna; cat de inalt creste? daca nu se face prea inalt (50-60 cm ar fi ok) as vrea si eu vreo 2 radacini, din cele mai mari la 5 lei; ar fi posibil sa le si ia cineva personal saptamana care vine; dar vorbim despre asta
 

kerkyra

Well-Known Member
Cred ca undeva pe acolo, poate putin mai inalt, totusi, as zice ca depinde si de varsta lui :nu stiu:Imi spui cum te hotarasti si tinem legatura.
 

gabrielais

Active Member
as vrea 2 radacini te rog, oricum il plantez la umbra ca acolo mai e loc, poate nu creste prea inalt...:-D ; sa imi lasi te rog pe privat un nr de telefon; miercuri sotul meu va fi in Craiova, ar putea trece el sa le ia si sa le plateasca. Multumesc!
 

adrianam

Well-Known Member
As vrea si eu 2-3 radacini daca tot ai surplus.
Am si eu surplus de irisi, poate gasesti ceva sa-ti placa, sau butasi de trandafiri, sau am cativa trandafiri prinsi din butasi, dar nu mai stiu exact. Am si aster cateva nuante din care pot da. Si gailardia si coreopsis am in plus.
 
Ultima editare:
Sus