Sporul casei (Impatiens)

isabella

Active Member
daisy111 a spus:
Si mai am o intrebare..Isa...cand se vor face mai mari,ai sa le pui separat fiecare in paharul sau? :? sau le plantezi pe toate la un loc intr-un ghiveci mai mare?
daisy, abia acum am vazut intrebarea ta, imi pare rau... :( Chiar saptamana viitoare ii voi planta cate 2-3 fire in paharele de unica folosinta.
 

Fleur

Active Member
Ai grija la paianjeni kermenutza ca il plac la nebunie. Vezi sa nu aiba panze pe vrfuri ca astia il decimeaza.
 

karmenutza

Member
Nu am vazut nici o panza. Frunzele care cad sunt cam uscate. Su usuca repede, desi apa are, ca i-am pus. Ori se usuca la varf, ori in intregime. Mai avea la baza plantei, ca si cum ar fi fost ingropate in pamant 3 frunze. Iar 2 din ele s-au ingalbenit. E posibil sa fi fost alea puse separat de planta si sa nu fie parte din ea?!
 

daisy111

Active Member
isabella a spus:
daisy111 a spus:
Si mai am o intrebare..Isa...cand se vor face mai mari,ai sa le pui separat fiecare in paharul sau? :? sau le plantezi pe toate la un loc intr-un ghiveci mai mare?
daisy, abia acum am vazut intrebarea ta, imi pare rau... :( Chiar saptamana viitoare ii voi planta cate 2-3 fire in paharele de unica folosinta.
Multumesc frumos Isa. :* Sa-ti creasca mari si plini de flri!!!
 

daisy111

Active Member
OOOOO ce frumos s-a facut!!!Defapt sau facut!!!! :* Ma bucur mycka pt ei. :D Sa-ti creasca mari si plini de flori!!!!!!!
 

karmenutza

Member
De cand l-am dus in balcon parca si-a mai revenit. Nu-i mai cad frunze. Iar pe o grenguta cheala ii apar frunzulite noi. Acum sunt mici, mici. :D
 

adana

Member
am fost si eu duminica in selgros,dar eram prea ocupata sa stau cu nasul pe la bulbi si seminte. :visator: nu m-a taiat capul sa ma uit si dupa asa ceva.dar sunt si la pungute mai micute,ca nu imi treb un sac imens?
 

mycka_rose

Member
adana a spus:
am fost si eu duminica in selgros,dar eram prea ocupata sa stau cu nasul pe la bulbi si seminte. :visator: nu m-a taiat capul sa ma uit si dupa asa ceva.dar sunt si la pungute mai micute,ca nu imi treb un sac imens?
Ne putem intalni sa iti dau eu pentru ca am luat un sac mare, si nu prea am ce face cu ele, ca sunt multe.

Eu am luat din Bricostore.
 

adana

Member
mycka_rose a spus:
Ne putem intalni sa iti dau eu pentru ca am luat un sac mare, si nu prea am ce face cu ele, ca sunt multe.

Eu am luat din Bricostore.
da mihaela,sigur cand poti.da-mi jumatate sau cat iti prisoseste,si iti platesc,desigur. :*
 

adana

Member
daisy,sunt atat de bucuroasa...azi am observat 2 bobocei mici la impatiens.cand se vor mari putin,o sa ii trag in poza :D te poop de o mie de ori! :*
 
Mi-am cumparat si eu impatiens rosu,roz,rosu cu alb,au multi bobocei...sper sa le placa la mine si sa infloreasca :rugaciune:
 
Sus